Link Oluşturmanın Geleceği #Fakelinks


Paylaşmak üzere olduğum şey, 2018’de arama motoru sıralamasını iyileştirmek için konuk deftere nakil veya özel blog ağlarını kullanmaktan daha popüler olacak.

Kendim yarattığım bir taktik değil. Ne de sadece yeni keşfedilen.

2017 yılındaki artan kullanımını takip ettim ve şimdi bunun hakkında yazma zamanı geldi.

Taktiği meşru olarak kullanmanın kesin yolları olsa da, başlığımdan sadece etik dışı olarak tanımlayabildiğim şekilde kullanıldığını tahmin edebilirsiniz.

Ve inanılmaz iyi çalışıyor.

Bunu daha önce kapatmamamın nedeni, kullanılma şekillerine dikkat edilmesinin popülerliğini artıracağından korkmam.

12 yıldır SEO'yla ilgileniyorum ve o zamanlar sayısız bağlantı kurma taktiklerini, iyi bir niyetle kullanıldıkları bir noktadan yürüdüğünü gördüm – bir sitede misafir gönderme gibi, çünkü gerçekten hizmet etmek istiyorsunuz. onların izleyicileri – yayınlanmaları için binlerce blogcuya genel makale göndermek gibi (kendi bağlantılarınızı katıştırılmış olarak), yalnızca kendi kazanımları için kullanılıyor.

Paylaşmak üzere olduğum şey zaten dürüstten etik dışı olanlara Beyaz şapka için greyhatSEO konuşmasında) ve otomasyon hiç şüphesiz köşeyi dönünce.

Bu makaleyi, insanların neden şimdiden övgüyle, her zamankinden daha fazla görüşme isteğiyle e-posta aldıklarını anlamalarına yardımcı olmak ve önceden yazılmış içeriği yayınlamalarını istemek yerine ödül kazandıkları için tebrikler yazıyorum.

Bu taktik şu an için hala kenarda, bu yüzden deneyimli SEO’lar bile onu görmedim.

Sadece birkaç aylık siteler büyük markaların bahsetmek için kullandığından, kullanımının yalnızca büyük ölçüde artmasını bekleyebilirim.

Web yöneticilerinin yalnızca bağlantı almayı hayal edebildikleri türler, şimdi onlara göreceli bir kolaylık sağlıyor ve aynı şeyi yapmaya hazır milyonlarca potansiyel hedef var.

Bu iddialarla bir SEO ürünü satıyor olsaydım, sahtekarlık denirdi.

Neyin geleceğine dair bir uyarı dışında satılacak hiçbir şeyim yok ve gerçekten kapanmadan önce Google’a bunu yapmak için kişisel bir ricada bulunuyorum.

Şu anda Google’a aniden hakim olan siteler şu anda çok basit bir taktik izliyor: Diğer işletmelerle ilgili övgü dolu yazılar yazıyorlar – “kredi” vermeyen bağlantılardan bahsettiler – bu şirketler bu bağlantılara karşılık veriyor yap arama motorlarının gözünde kredi vermek.

Eğer sadece “sır”'yı bekliyorduysan, bu yazının geri kalanını gözden geçirebilirsin, işte koyu renkli.

Web sitelerinin pazarlanmasına veya tanıtımına herhangi bir şekilde dahil olmuşsanız, umarım bunu okumak için zaman ayırırsınız, çünkü siz veya müşterileriniz kopyaladığım şeyin sonunda olabilir #fakelinks çok yakında.

İşte Bağlantı Kurmanın Geleceği İşlemde

Görüşme siteleri, finansal danışmanlar, hukuk blogları ve düğün nişindeki e-ticaret mağazalarının diğerlerini yanı sıra bu taktiği kullandığını gördüm

Bulduğum web siteleri, genellikle bulundukları işletmeyle ilgisi olmayan şirketler hakkında üst düzey ve olumlu yorumlar yazma eğilimindedir.

Bu stratejinin hedefleri “Basında” veya “Medya” sayfalarını aktif tutan web siteleridir. Bu açıklamaya uyan milyonlarca web sitesi olduğundan, fırsatçıların nüfuz edebileceği büyük bir pazarı var.

Arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için başkalarının yaramazlığının nasıl kötüye kullanıldığına dair ayrıntılara girmeden önce, medya ve basın sayfalarının şu anda nasıl çalıştığını gösteren tipik bir örnekle başlamak istiyorum.

CryptoniteNXT – kimseyle ilişkim yok – siber savunma dünyasında yeni bir başlangıç, özellikle şirketlerin içeriden gelen tehditlere ve "fidye yazılımlarına" karşı mücadele etmesine yardım ediyor.

Yaptıkları ilginç çalışmalar nedeniyle, haber siteleri sık sık kendileri hakkında yazıyor.

Bunun son bir hikayesinden bunun bir örneğini görebilirsiniz. DCInno, Washington, D.C. AmericanInno.

Kapsadıkları devletten bir şirket ilginç bir şey yapıyor, bu yüzden onları içeriyorlar.

Birisi CryptoniteNxt hakkında ne zaman yazarsa, medya sayfalarını günceller ve aşağıda gösterildiği gibi haberlere geri döner.

Bir siber savunma şirketi olarak, sosyal medyada viral olmalarını ya da akıllı Facebook reklamları için fark edilmelerini beklemiyorlar.

Bunun yerine, hikayelerini ve ilerlemelerini belgeleyen ilgili web siteleri tarafından konuşulmak istiyorlar.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca işletme, aldıkları basını izliyor ve sitelerini kapsıyor.

Gittikçe artan bir şekilde gerçekleşmeye başlayan şey, tipik olarak başka şirketlere – örneğin kendi anti-virüs yazılımlarını satanlar gibi – hiç bir zaman profil yazamayan web siteleridir – şimdi hepsi bağlantıların adına başkalarının övgülerini söylüyorlar.

Peki neden bunun hakkında bir makale yazsın?

Bir şirket özgür basın, diğeri ise kapsama alanını alır.

Sorun ne?

Bir süre SEO’ya dahil olduysanız, muhtemelen “basında’ bağlantılarını nasıl alacağını öğrenen tarafların niyetleriyle en iyi şekilde yapmadıklarını öğrendiniz.

Şahsen takip eden veya yönlendirilmeyen bağlantılarla (bizim sitemiz.com/go/anothersite.com gibi) bağlantı kurarken, şirketler hakkında yazılı yüzlerce webmaster buldum.

Nofollow özniteliğine aşina olmayanlar için, esasen Google ve Bing gibi arama motorlarına söylemenin bir yolu, “Bu bağlantının insanları başka bir web sitesine götürmesini istiyorum, ancak söz konusu olduğunda lütfen onlara kredi vermeyin. sıralaması.”

Başka bir deyişle, gadget sitemde IBM hakkında parlayan bir inceleme yazabilir ve web sitemin, hiç kimsenin bulamayacağı bir yere koyabilirim – veya daha önce izlemeyen bir link aracılığıyla bunlardan bahsedebilirim – ve sonra IBM’e ulaşabilmeleri için IBM’e ulaşabilirim. inceleme hakkında bilinir.

IBM’e temelde değeri olmayan bir bağlantı veriyorum ve karşılığında IBM, bana kendi sayfalarında arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almamı sağlayan bir bağlantı veriyor.

IBM, çok uzak bir örnek gibi görünebilir, ancak bu şu anda bu taktik için “düşen” türden büyük bir şirket.

“Şirketimizin tarihi hakkında bir röportaj yazmak için bize yaklaştılar ve karar verdik” diyorlardı, böyle bir yaklaşımın hedefini bulan bir yazılım şirketinin destek personeli.

Ana sayfaları, kendilerini içeren en son haberlere bağlantı vermek için sık sık güncellenmektedir.

Kendi kendine çok sayıda bağlantıya sahip olan resmi bir ticari web sitesinden bir ana sayfa bağlantısı almak, arama trafiğine güvenen web sitesi sahiplerinin hayalidir.

“Ben onlardan birine maruz kaldım; ego-yem'in büyük bir parçası ”diye hatırlıyor SEO ajansı Polemic Digital'in kurucusu Barry Adams.

Bana sorarsanız, aslında oldukça iyi bir taktik. Evet, bu basın eserleri, yüksek değerli web sitelerinden bağlantılar oluşturmak için özel olarak tasarlandı, ancak daha sonra SEO’nun müşterilerinin ortaya koydukları şeylerin çoğunun, geri dönüşler elde etmek amacıyla yaratıldığını belirtti. ”

“Ahlaki mi? Bu senin bakış açına bağlı. Etkili mi? Oh evet."

Karşılaştığım bazı senaryolarda, birden fazla web sitesine sahip markaların her biri aynı şirket hakkında olumlu bir inceleme yazdı; hepsi, aşina olduğunuz bir markanın aynı basın sayfasından bir bağlantı alır.

“Onaylamak için – kesinlikle teknik anlamda, bağlantılar Google’ın görmesini engelliyor. Sayfalardan birinde bir tarama yaptım; Bağlantı koptu değil ”diyor Evolving SEO'nun kurucusu Dan Shure, böyle bir senaryoyu özel olarak paylaştığında.

Web siteleri neden takip edilmeyen veya yönlendirilen bağlantılarla bağlantı kuruyorsa, büyük olasılıkla bir web sitesinin değerini belirlemek ve dolayısıyla arama sonuçlarında doğru bir şekilde konumlandırmaya yardımcı olmak için bir metrik Google kullanımı olan PageRank'i şekillendirme kavramına geri dönmektedir.

PageRank, 1996 yılında Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından geliştirilmiştir. Bu karmaşık bir konudur, ancak heykeltraşlıkta yer alan kişiler, bağlantı kurmazlarsa sitelerinin daha yüksek bir 'değere sahip olduğuna inanıyorlar ya da sadece kaçınmak istiyorlar. bağlantı borsalarında yer almanın görünümü.

İkincisi, Google’ın bağlantı şemaları belgelerinde 2011'den bu yana karşı uyardığı bir şeydir.

Google için çalışmadan ve hatta algoritmalarına yakın bir şekilde erişime sahip olsalar bile, taktiğin anlam ifade edip etmediğini söylemek imkansızdır, ancak çok az sayıda webmaster IBM gibi bir markanın takip ettiği bağlantıları reddeder.

Korktuğum gibi herhangi bir özel örnek vermemeye karar verdim – çoğu zaman olduğu gibi – Google’ın tek tek web yöneticilerini yeni siteler üzerinde hedeflemesine ve kurulan markaların aynı şeyi yapmasına izin vermesine izin verdim.

İnsanların ne yaptığı ile aynı fikirde olmasam da, akıllı olduğunu inkar edemem ve bir veya iki örneğe dikkat çekmek ne olduğunu engellemeyecek.

Eğer pazarlamacıysanız ve iddialarımı doğrulamak istiyorsanız, kimseyi 'dışarı atmam' gerekmiyorsa, başlayabileceğiniz örnek bir arama sorgusu "teklifler" (basına girmeden) (tırnak işaretleri olmadan) olur.

Ayrıca yalnızca aktif olarak güncellenen sayfaları döndürmek için sonuçların zaman aralığını (Araçlar> Geçen Hafta) değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Sonuçları gözden geçirmeye başlayın; aynı şirketleri tekrar tekrar hedef aldıklarını göreceksiniz; aldıkları basında mütekabil olmayan linkler veriyorlar.

Not: Kabul etmediklerimi ancak hedeflemem gerektiğini hissetmediklerimi daha fazla korumak için, bu örnek sorgu, bu olayın kendi örneklerini bulmak için kullandığım bir soru değil, ancak iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Brideside: Bu Olan Gerçek Bir Dünya Örneği

Sizinle paylaşmak üzere olduğum örnek, doğal olmayan bir olay olduğuna inandığım bir şey değil, bu yüzden onu örtmenin bir zararı olmamalı.

Öncelikle gelin ve nedime elbisesi satan bir e-ticaret mağazası olan Brideside, Racked, Town & Country Magazine, The Huffington Post ve muhtemelen tanıyacağınız diğer yerlerde bahsetti.

Beklediğiniz gibi, bu bağlantıları kendi sitelerine gururla eklediler. Basında sayfa aşağıda gösterilmiştir.

Şu anda bu sayfadaki diğer web sitelerine 15 bağlantı var.

İşte bu diğer web sitelerinin onları nasıl kapsadığı.

 • Raflı: Normal, ardından backlink
 • investopedia: Bağlantı olmadan iki kez bahsetti
 • Marketwatch: Bağlantı olmadan iki kez bahsetti
 • Dünya Su Günü: Brideside.com'a iki kere tıklanabilir bağlantılar olmadan yazın
 • WWD # 2: Bağlantı olmadan üç kez belirtilen
 • Gözlemci: Normal, ardından geri bağlantı
 • Chicago Business: Normal, geri bağlantı takip edildi
 • Instyle: Normal, ardından backlink
 • Brides.com: Normal, arkası geri döndü
 • Kasaba ve Ülke Mag: Normal, ardından geri bağlantı
 • Düğüm: Takip edilmeyen backlink
 • The Huffington Post: Bağlantı / söz kaldırıldı
 • Rafineri 29: Takip edilmeyen backlink
 • Raf # 2: Normal, ardından geri bağlantı

Bağlandıkları 15 farklı kaynaktan sadece 7 tanesi aslında takip edilen bir bağlantıyla bağlantı kuruyor.

Bu şirketlerin özellikle Brideside’a “Hey, biz sizden bahsettik, lütfen bir bağlantı alabilir miyiz?” Demediklerini düşünüyorum.

Bununla birlikte, kolay bağlantı almak için aynı basın sayfalarını tekrar tekrar hedefleyen benzer sitelerin gruplarını bulmak zor değil.

Gittikçe popüler hale gelen görüşme açısı zekice, eğer inanılmaz derecede sinsi değilse, çünkü görüşme yaptığınız kişiden bir bağlantı alma konusunda size daha yüksek bir şans veriyor.

Bir şirket hakkında sadece iyi şeyler yazmak ve sorularınızı cevaplamak için zaman harcamışlarsa, size öne çıkacaklarını umarak, Yatırımave bu nedenle, söz konusu görüşme ile bağlantılı olarak daha büyük bir olasılık teşkil etmektedir.

Tabii ki, bunlar normal röportajlar değil ve bence herkes endişelerimi paylaşmasa da, doğru nedenlerle yapılmıyor.

Marie Haynes Danışmanlık'tan Marie Haynes, “Bunun fantastik bir bağlantı kurma stratejisi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Marie, onus'un bağlantıda olduğuna inanıyor. itibaren yerine sayfalara basın için onlar “… beni basın sayfalarına eklerlerse, o zaman editörlük seçtiler.”

“Tamamen dürüst olmak gerekirse, takip edilen bir bağlantıyla bağlantı kurmak iyi bir fikir olabilir. Ancak, belli ki (büyük marka) işlerin takip edilmeyen bağlantılarla olduğu gibi bir sorunu yok, bu durumda bence bu tamamen iyi. ”

Bu taktik şu anda ahlaki pusulanızda yatarsa, umarım ne kadar yaygın olacağına dair bir fikir edinmeye başlıyorsunuzdur.

Shopify ve Bildiğiniz Diğer Büyük Markalar “İçinde” de

Bu taktiğe #fakepress diyebilirdim ve muhtemelen ilginç bir hikaye için yapmış olabilirdi, ancak bu sadece şirketleri kapsayan ve onları karşılığında vermeyen linkleri almakla ilgili değil.

Bağlantıları dağıtmamak hakkında hiç, ancak mutlu bir şekilde arama sonuçlarına hükmedip, sizinle bağlantı kuran tüm insanlardan faydalanmak.

Aramaya başladığımdan 12 yıl sonra, bir siteden diğerine olan bağlantılar hala Google’ın bir sitenin arama sonuçlarında nasıl yer almayı hak ettiğini bulmak için en iyi yoludur.

Tıpkı Google’ın algoritması, URL’lerin yerine alt çizgilerden ziyade kısa çizgiler kullanan web yöneticileriyle sonuçlandığı gibi, diğer sitelere de “bağlantı kredisi” vermek istemeyen, ancak memnuniyetle alabilecekleri büyük web sitelerinin haksız şekilde faydalandığını iddia ediyorum.

Google’da çok sert olamam – bazı yöneticiler, web yöneticilerinin HTTPS’yi benimsemelerini teşvik etmek gibi, kuşkusuz web’i daha iyi bir yer haline getirdi – ancak eylem olmadan bu taktiğin önünü açması için kapıyı açıyorlar.

500.000'den fazla e-ticaret mağazasına güç veren yazılım platformu Shopify, müşterileri başarılı olduklarında başarılı oluyor.

Birisi mağazalarını ne kadar uzun süre çevrimiçi tutarsa ​​- muhtemelen satış yaptıkları için – Shopify aylık üyelik ücretinden daha fazla para kazanıyor.

Platformdaki mağaza sahipleri Facebook, Twitter ve Pinterest gibi kaynaklardan gelen trafik sayesinde gelir elde ederken, arama şüphesiz platformdaki birçok site için satış stratejisinin büyük bir parçası.

Her ne kadar 200’den fazla Google sıralama faktörü olduğu söyleniyor olsa da, SEO uzmanları tarafından bir siteden diğerine bağlantıların, arama sonuçlarında duran bir siteyi iyileştirmede büyük önem taşıdığı genel olarak kabul edilmektedir.

“Google, köprüler üzerinde (rel =” nofollow ”) özniteliğini gördüğünde, web sitelerini arama sonuçlarımızda sıraladığımızda bu bağlantılar hiçbir şekilde kredi kullanmaz” dedi.

Bu nedenle, Shopify’ın birçok müşterisinin bağlantılara ihtiyacı olduğunda garip olur. olmadan Bu özellik sıralamada, Shopify.com sadece diğer web sitelerine bağlanacak kullanma bu özellik.

Nihai ironi olurdu, ama tam olarak ne oluyor.

Bu anda, Shopify ana sayfasında üç müşteri başarısı hikayesi içeriyor.

Böylece objektif oluyorum ve size neredeyse tüm trafiği aramaya güvenen müşterilerinden veri göstermeye çalışmıyorum – vurguladıkları müşterilerin istatistiklerine bakalım.

 • Tattly arama motorlarından gelen trafiğin yaklaşık% 31,17'sini alır
 • BIKO Jewlery arama motorlarından gelen trafiğin yaklaşık% 57,08’ini
 • Mindzai Oyuncaklar arama motorlarından gelen trafiğin% 53,92’sini tahmin

En az bir satış yapan her bir Shopify mağazasına bakacak olursak, ortalama trafiklerinin% 50'sinden fazlasının arama yapmak olacağına bahse girerim.

Shopify ve müşterileri yararlanır kitlesel insanlardan onlar hakkında konuşuyor ve onlarla bağlantı kuruyor.

Shopify kendilerini, bağlantı kurdukları kişilere kredi vermeleri gerektiğini düşünmüyorlar.

İşte Shopify blogunda bu yazının şu andaki en yeni ikinci yayını.

Biraz daha büyük bir versiyonunu görmek için buraya tıklayın.

Bu yeşil kutu, Salesforce.com'a nofollow özniteliği içeren bir bağlantı içeriyor, tıpkı Shopify blogundaki diğer tüm harici linkler gibi.

Düzeltme: Vurgulanmak yerine, altındaki bağlantı sizi Salesforce bloguna götürür. Grafiğin kendisi, vurgulanan bağlantıda başvurulan bir kitaptan elde edilen verilere dayanarak, yazar tarafından benzersiz bir şekilde oluşturulmuştur.

Şeytanın bir saniyeliğine avukatı oynayacağım ve Shopify’ın bloglarına kimin katkıda bulunacağını bilmediğini söyleyeceğim.

Sadece bir saniye oynayabilirim.

Shopify 2017 yılında 590 milyon dolar kazandı.

Dışarıdan katkıda bulunanların sitede söz almak isteyen kişilere bağlantı satmadığından emin olmak için bir kişiyi işe alamayacaklarına inanmak zor.

Resmi blogları için katkıda bulunanları veterinere götürecek birini kiralayamazlarsa, katkıda bulunmazlar.

Buraya taşındığımı düşünebilirsiniz, ancak bir saniye için aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

Shopify müşterileriyle bağlantı kuran her site de nofollow özelliğini kullanırsa, gelecek yıl gelirlerinin% 50'sini kaybedebilir.

Shopify 'link suyu' vermek istemiyorsa, neden yapan insanlardan faydalanmalı?

Her Giden Bağlantıyı İzlemeyen Siteler Google’da Gelişiyorsa, Bir Taktik Olarak #FakeLinks de İyi Olacak

Shopify, sitelerindeki her giden bağlantıyı takip etmeden yalnız kalmaktan uzaktır.

Entrepreneur.com, Inc.com, Forbes.com, The Huffington Post (özür dilerim, bağlantı yok) ve diğerleri oyuna dahil oldular.

Bu sitelerden hiç biri bağlantıyı gösteren gibi işlem görmedi onlara hepsi takip edilmedi.

Olmaları gerektiğini savunuyorum.

Aldığım beğeni ve retweet sayısına bakılırsa, popüler görüşüm o kadar popüler değil gibi görünüyor.

Peki buradaki sorun ne?

Ben sadece sitemin ‘değerini’ Google’ın gözünde artırmaya yardımcı olabilecek Shopify.com’dan artık bir bağlantı alamayacağımı bilen bir webmaster mıyım?

Güzel olacağını inkar edemem ama hayır, hiç de değil.

2017'de, tanıdığım her webmaster, sitelerinde konuk olarak mesaj göndermek isteyen kişilerin gelen kutularında mutlak bir e-posta barajı ile karşı karşıya kaldı (konuk mesajlarını kabul ettiklerini belirtmeden ve çoğunlukla kabul etmediklerinde).

Kendim gibi pek çok kişi için, gelen kutularımızı biraz kabus gibi gördü.

Web sitemde konuk posta göndermek isteyen kişilerden günde en fazla üç istek alıyorum. Önerdikleri konuların% 99'unun pazarlama ile ilgisi yok, bu da misafir postalarına sundukları siteyi kapsıyor.

İşte geçen aydan bir örnek.

Bu, bir noktaya değinmek için dikkatlice seçilmiş bir örnek değildir. Neredeyse aldığım her istek, bununla yazdığım içerikle ilgili değil.

Sıralamanıza yardımcı olacak bağlantılar seçme konusunda bir şey işe yararsa, web yöneticileri bundan yararlanacaktır.

Google, her giden bağlantıyı takip etmeyen web sitelerini ödüllendirmeye devam ederse, görüşme ve basın için yapılan taleplerin miktarı – karşılığında sadece # fakelinks aldığınız – on kat artacak.

Bir blog yazarıysanız ve konukların sosyal medya göndermesinin kötü olduğunu düşünürseniz, 2018'in size başka bir sürprizi var.

Sayısız işletme, kendilerini yalnızca bağlantı kurmaları için yazılmış olan pozitif basına bağlanan bulacaksınız.

Sayısız kişi, hiç kimsenin görmeyeceği görüşmelere cevap vermek için saatler harcayacaktır, böylece yaşadıklarında bu görüşmeler hakkında konuşmaları istenebilir.

Bu, hiç şüphesiz, yalnızca 16 şirketin dünyanın arama sonuçlarına hâkim olduğu durumun daha da kötüleşmesine neden olacaktır.

Büyük markalar, daha önce kurulmuş oldukları için bağlantıları almaya devam ederken, büyük markaların bağlantılarını almak için daha az fırsat olacak.

IDG’nin Ağ Dünyası, Bu’nun Tartışmasız Ustaları

Popüler BT markası Ağ dünyamilyar dolarlık medya şirketi IDG'nin sahibi olduğu bu yapıdaki en zeki bağlantı binalarından bazılarına katılıyorlar.

Her hafta kendi alanlarında en iyi yeni ürünleri kullanıyorlar.

Ve her defasında, sahip oldukları insanlar onlara geri dönüyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Ağ Dünyası'nın 30 resim slayt gösterisinde verdikleri her bağlantı takip edilmedi.

Her hafta yayınlandıklarında linkleri toplayan bu haftalık sayfaların 513'ünden fazlası var.

Ahrefs platformuna aşina olmayanlar için, aşağıdaki ekran görüntüsündeki RD, esasen o sayfaya bağlantı veren benzersiz web sitelerinin sayısı olan 'Yönlendiren Alan Adları' anlamına gelir.

Ağ Dünyası büyük bir marka olduğu için işletmeler aldıkları kapsamı paylaşmaktan gurur duyuyorlar.

İşte iboss.com slayt gösterisi sözlerinden bahsediyor:

Quest.com da aynı şeyi yapıyor:

Çoğu zaman karşılığında aldıkları bağlantılar, elde edebileceğiniz en iyisidir: Gerçek markaların resmi sitelerinden ana bağlantılar.

Tartışma uğruna, Diyelim ki Network World bunu sonsuza dek yapıyor ve her hafta bu kadar yeni bağlantı kurmalarına yardımcı olduğunu bilmiyorlar.

Neden editörce seçilen “ilgi çekici yeni ürünler” toplaması, garanti edemedikleri web siteleri olsun?

Bu bağlantıların neden takip edilmemesi gerekiyor? Hiç bir anlamı yok.

Ne yazık ki, bu sadece artan bir trend.

Business.com Her OutBound Linkini Takip Etmeyen

SimilarWeb, Business.com'un trafiğinin% 70'ini aramadan aldığını ve bunun kendileri için inanılmaz değerli olduğunu tahmin ediyor.

Inc.com ve Forbes.com gibi onlardan önce girişimci odaklı diğer birçok marka gibi, 2015 sonuna kadar giden tüm bağlantıları takip etmediler.

Onların trafiği de bunun yüzünden şaşkın görünmüyor.

Bloomberg Çok İzlenmeyen Giden Bağlantılar (Görüştüğü Kişiler için bile)

İşte arama trafiği numaralarının şu anda nasıl yaptıkları.

Bir hikaye için onlarla röportaj yapmak için birilerine ulaşsalar bile, o kişinin kişisel web sitesine veya işletmesine olan bağlantıyı izlemiyorlar.

USAToday ayrıca insanları alıntı ve onları Nofollowed bağlantılar verin

Bloomberg gibi, USAToday da hikayelerine içerik eklemek için günde yüzlerce kez kaynak kullanıyor. Bloomberg gibi yine nofollow özelliğini bu bağlantılara eklerler.

Buradaki hikayemin temasıyla söyleyebileceğiniz gibi, bu kesinlikle onlara zarar vermedi.

Tuhaf olan, ya da artık bu kadar tuhaf olmayan şey, diğer işletmelerle ilgili tüm makaleleri yazmaları ve hala niteliği yerinde tutmalarıdır.

About.com’un Dengesi, Nofollowed Links ile ‘En İyi Blog’ları Ödüllendirdi

Google’da construction en iyi inşaat blog’ları ’ve bir diğer ilgili terimler için bir numaralı sıralamada, About.com’un en son markası The Balance’in kendi oluşturdukları ödüllerin kazananlarına biraz sevineceğini düşünürsünüz.

Sonuçta, şahsen bu siteleri takip etmenizi tavsiye ediyorlar.

Bunun nereye gittiğini görebilirsiniz…

En iyi inşaat bloglarının ikinci sonucu, nerede olduğu Capterra'dan geliyor. Bakiye’nin yazar ayrıca çalışır.

Capterra’nın ilk 23 şantiye listesi aşağıdaki linkleri veriyor, ancak bu sadece onlara ikinci sırada yer alıyor.

BizFluent, Kaynakları Kredilendirmeyi Hak Etmiyor

BizFluent web sitesini ilk kez kontrol ediyorsanız (benden bağlantı yok), Facebook'tan trafik almak için bir araya getirilen bir site olduğunu kolayca düşünebilirsiniz.

Ayda 1,5 milyondan fazla ziyaretçiye ulaşan şaşırtıcı bir şekilde% 91'i siteyi Google üzerinden buluyor.

Bunu yazarken şu anda ana sayfalarında yer alan ‘en iyi hikayeler’:

 • Bir Giyim Mağazasının Etik Sorunları
 • Uçak Parçaları Nasıl Satılır
 • Broşür İçin Harita Nasıl Yapılır

Her bir makale, konuyu gerçekten önemsemeyen biri tarafından dışlanmış gibi hissediyor. Bu listedeki son makale tam anlamıyla 371 kelime uzunluğunda.

Başvuruda bulundukları her site daha önce hiç takip edilmeyen bir link alır.

Newsweek New York Times'a Takip Edilen Bağlantıları Vermeyi Durdurdu

Ve rakip olarak düşünülebilecek diğer her haber sitesi.

Bu değişikliklerden dolayı arama trafiğinin arttığını iddia etmeme rağmen, bunlara rağmen kesinlikle azalmadılar.

Diğer sitelerden farklı olarak, Newsweek geçmişten gelen tüm harici bağlantıları takip etmedi, ancak ileriye giden tüm bağlantıları takip etmiyor.

2015 Ağustos'unda, Greatist No Harici Bağlantılarını Takip Etti

Greatist, içerik açısından Buzzfeed'in ilk günleri gibidir, ancak öncelikli olarak sağlık ve zindelik ve biraz daha meşruiyet üzerine odaklanmıştır.

Markayı 2016 yılının Ocak ayında büyütmek için 4.5 milyon dolar kazandıktan sonra, arama trafiği o zamandan bu yana neredeyse iki katına çıktı.

2015 yılının Ağustos ayında, fonu almadan birkaç ay önce, başvuruda bulundukları her yer takip eden bağlantıları almayı bıraktı.

Burada devam edebilirim, ama umarım fikri anlamaya başlıyorsundur.

Takım elbiseyi izleyenlerin büyük olasılıkla tanıyabileceği bazı diğer isimler şunlardır:

 • Jaguar.co.uk
 • Asbestos.com
 • Finance.Yahoo.com
 • TheNextWeb.com
 • Kiplinger.com
 • Medium.com
 • Wikihow.com
 • Forbes.com
 • Inc.com
 • Entrepreneur.com
 • PCWorld.com
 • MacWorld.com

PCworld ve MacWorld, daha önce profilli Network World gibi, aynı şirket olan IDG'ye aittir.

Ağlarının çoğundan bağlantıları takip etmemek için şirket çapında bir karar verdikleri anlaşılıyor.

Sitelerin takip etmemesi yaygın olsa da bazı bağlantılar – Buradaki yorumlarda varsayılan WordPress ayarlarını kullanıyorum – herhangi Son yıllarda bağlantı yaygınlaşmaya başladı ve insanlar bundan faydalanıyor.

Argümanımdaki En Büyük Hata, Google'ın Kolayca Netleştirebileceği

Şu anda dünyanın dört bir yanındaki pazarlamacılar medyada ve basın fırsatlarından faydalanıyorlar çünkü çalıştıklarına inanıyorlar (ve verilerimden kesinlikle öyle görünüyorlar).

Kendi web sitenizin link suyunu koruyorsunuz ve başkalarına aktarmıyorsunuz. Bu aslında, Google mühendisleri tarafından 2009 yılına kadar yazılmış olan bir sayfa çevirme biçimidir.

Eğer USAToday veya Business.com ya da Newsweek gibi tanımadığınız bağlantıları takip ederek ve arama trafiğinin çılgınca büyümesini (kuşkusuz, bu nedensellikten daha muhtemel bir korelasyondur) gibi büyük isimler görürseniz, neden aynısını yapmıyorsunuz?

Neden güvenli giden tüm giden bağlantıları izlemiyorsunuz, ancak aldığınız bağlantıların bu özelliği taşımadığından emin olun?

Tüm söylediklerimle, tartışmamda büyük bir potansiyel kusur olduğunu inkar edemem.

Google’ın zaten bunu olumsuz yönde yapan siteleri ele alıyor olma ihtimalini eğlendirmek zorundayım.

Oldukça muhtemel değildir (Vikipedi hala her şey için sıralarda yer almaktadır) – özellikle önde gelen Google çalışanları, şimdi sitenizdeki her konuk yazarın linkini tavsiye etmemenizi tavsiye ediyor – ancak tartışma uğruna, durumun bu olduğunu söyleyelim.

Google’ın dokümantasyonunu güncellemesi gerekiyor.

Nofollow özniteliği ile ilgili resmi web yöneticisi yönergelerinde, Google, aşağıdaki durumlarda kullanmak isteyebileceğinizi söylüyor:

 • Emin olmadığınız sitelere veya içeriğe bağlantı veriyorsunuz
 • Ücretli bağlantılar satıyorsunuz
 • Tarama işlemine öncelik vermek istiyorsun (örneğin, 'giriş yapma' bağlantılarına nofollow özelliğini ekleme gibi)

Tavsiyeleri açık: Bir linkten emin değilseniz veya link satma cezası almak istemiyorsanız, bu linklere nofollow özelliğini ekleyin.

Yine de, dünyadaki en çok ticareti yapılan web sitelerinin bazıları için nofollow özelliğini kullanıyor:

 • Mutlu bir şekilde sitelerinde yayınlamaktan içerik aldıkları yazarlar
 • Resmi podcast'leri için röportaj yaptıkları insanlar
 • Diğer sitelerden grafikler ve grafikler etrafına bütün makaleleri yazarlar.
 • Aldıkları uzmanlar
 • Müşterilere ödeme yapan referanslar
 • Başvurdukları ve istatistik aldığı istatistikleri
 • Önerdikleri ürün ve hizmetler
 • Ödül kazananların kendileri bir araya getirdi

Bağlantı oluşturmanın geleceği #fakelin çevresinde dönmüyorsa, Google’ın sitenizdeki her giden bağlantıya kredi vermezseniz, doğal olmadığını ve sitenize zarar vermeyeceğini belirtmesi gerektiğini ve Google’ın belirtmesi gerektiğini belirtmek zorunda olduğunu düşünüyorum. arama motorlarındaki sıralamaları.

Google’ın bir duyuru yapıp yapmadığını arama trafiğine odaklanan siteler oluşturmaya devam edeceğim, ancak daha az sayıda şirketin bile arama sonuçlarına hükmedeceği ve hatta ilgisiz e-postaların bu yıl gelen kutuma ulaşacağı korkusunu yinelemeliyim. alakasız övgüyle bağlantılar.

Tıpkı bağlantılar sattıklarını, özel blog ağlarını, misafir kayıtlarını, widget bağlantılarını yerleştirmeyi, yarışmalarla bağlantı oluşturmayı ve daha fazlasını kullanmaları gibi, bu uygulamanın gölgelerden çıkmadan ana akım haline gelmesini durdurabileceklerini düşünüyorum.

Aksi takdirde, işte kısaca bağlantı kurma geleceği: Web siteleri, ürünler ve hizmetler hiç olmadığı kadar doğal olmayan övgüler alacak – arama motorlarının kredi kullanamadığı veya göremediği bağlantılar yoluyla – web sitesi, ürün veya hizmetin iyi haberler hakkında konuşacaklarını umarak aldım.

Dale Carnegie haklıysa ve herhangi bir kişinin en tatlı sesi kendi adıysa, çevrimiçi bir işin en tatlı sesi başka bir sitede onlar hakkında olumlu bir baskı oluşturur.

Hiçbir şey değişmezse, insanlar hiç kimsenin okumadığı röportajlar için zaman harcayacak, yalnızca paylaşması için yaratılmış ödülleri paylaşacak ve basın sayfalarından bunun gerçekleşmesi için yalnızca övgüleri yazanlara bağlantılar ekleyecektir.

Bunu durdurmanın tek yolu, her dış bağlantıyı izlemeyen sitelerin kendilerine işaret eden her bağlantı için kredi alamamasıdır.

Bu değişiklik olmadan, bağlantı kurma geleceğinin çok sahte çok almak için linkler gerçek karşılığında olanlar.

Güncelleştirme: Bu makale ile canlı yayına girmeden bir saat önce, Googler John Mueller’e yaklaşmakta olan bir webmaster hangout'u (canlı Google video sohbeti) için her giden bağlantıyı izlemeyen siteleri ne düşündüğünü sorabilirdim.

Bu makalenin yayına girmesinden yaklaşık 30 dakika sonra, John sorumu cevaplayabildi.

Transcribed Glenn Gabe tarafından John dedi ki,

Tüm bağlantıları takip etmemek için bir siteye ceza vermeyiz. Ne yapmak istediklerini seçebilirler. Bazıları tüm bağlantıları izlemeyebilir, bazıları ise seçmeli olarak izlemeyebilir. Sinsi bağlantılar ortaya çıkarsa, takip etmeyecekleri anlaşılabilir olur. Google’ın algosunun bununla ilgilenmesi yeterlidir. Bu yeni bir durum değil. Ancak, katkıda bulunanlar veya köşe yazarları olarak doğal bağlantılar kurmaya çalışanlar için kesinlikle zorlaşıyor… Ancak, PageRank'i oynamak için kullanıldı. Zor durum.

Benimkine vurgu yapıyorum.

Her ne kadar Google’ın arama ekibinin kıdemli bir üyesinin herhangi bir yanıt verebileceğinden etkilensem de, kesinlikle onları bu alıntıya tutmazdım. Video verildi canlı, ve önce bu makaleyi okuyamadan cevap verdi.

Yine de, geribildirim ilginç ve belki de bunun zaten Google'ın düşündüğü bir şey olduğunu gösteriyor.

Çok takdir, John ve Glenn.

Güncelleme 2: Makaleyi daha kısa yapmak için biraz değiştirdim. Bunun önemli bir konu olduğunu düşünüyorum, ancak zamanda geriye gidersem, nofollow ve #fakelink bölümlerinin sırasını değiştirirdim. Bu konuyu tekrar gözden geçirmem pek mümkün değil, ancak kapsamımın tüm dış bağlantıları izlemeden çok daha fazla site izlemiyorsa geleceğin nasıl göründüğü hakkında daha fazla tartışma ile sonuçlanmasını diliyorum.

İçerik pazarlaması alakalı olur mu? Takip edilen linkler yerine hangi sıralama sinyallerini arayabiliriz? Google’ın kendi işini zorlaştırır ve harekete geçmelerini teşvik eder mi?

If anyone covers such an angle, please feel free to email me or post it in the comments below, as I would love to read it.

(Dot_recommends)

Source link