SEO için İçerik Pazarlaması: Hala Linkleri Çeken 25 Kanıtlanmış Açı


2017 yılının ekim ayında kendi özel backlink veritabanımı kurmaya başladım.

Her zaman amaçlanmıştır kalmak özel – zaten orada olanlarla rekabet etmek için bütçem veya arzum yok – ve kendi araştırma amaçlarım göz önünde bulundurularak oluşturuldu.

Mesela en üstteki sitelerin hangisi olduğunu bilmek istedim. belirli nişler bu yıl, ay hatta haftaya bağlanıyordu.

Bu sadece müşterinin çalışmasına yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda bir niş içinde diğerlerinde iyi sonuç verebilecek içerik için bana ilham verir.

Bu veriyi mevcut platformlarla elde etmek için, bir sektördeki en iyi siteleri bulmanız, en son giden bağlantılarını (sitelere göre siteden geçirme) taramanız ve ardından herhangi bir eğilimi tespit edip edemediğinize bakın.

Bu bir ton iş ve kesinlikle düzenli olarak yapmak istediğim bir şey değil.

Bu, Ayrıntılı ziyaretine ilk ziyaretiniz değilse, birkaç hafta önce, bağlantı dizinimin büyük bir bölümünü ana sayfamızda halka açık bir şekilde paylaştığımı bileceksiniz.

Eşsiz “satış noktamız” (veriler her zaman ücretsiz olacak) belirli endüstrilerdeki popüler siteleri kolayca görebilmeniz ve daha sonra bunlarla bağlantılı (ve tweetleyen) kişileri bulmanızdır.

Herhangi bir bağlantı veya tweet göstermek istemedim, ancak PBN’nin veya otomatik blogları olmayan sitelerden ve kendi alanlarında “etkileyici” oldukları düşünülen kişilerin tweet'lerinden bahsediyordum.

Başka bir deyişle, bir ton spam’den bahsetmek yerine, gerçek kişilerin zevk aldıkları içeriğe verdikleri bağlantıları kolayca bulabilirsiniz.

Günde yaklaşık 100.000 orijinal, içerik içi bağlantıyı işlediğimize göre, bu verilerden bazı ilginç bilgiler çıkarmaya başlayabilirim.

Artık belirli nişlerdeki (veya bir bütün olarak web'deki) hangi sitelerin belirli zaman dilimlerinde bağlantı kurduğunu tam olarak görebiliyorum.

Yakın zamanda elimden geldiğince bu verilerden çok daha açık olacağım, ancak şimdilik insanların konuştuğu daha ilginç içerik açılarının bazılarını paylaşacağımı düşündüm.

Aşağıdaki her örnek, bu yılın ilk üç ayında, içinde bulundukları en büyük sitelerden bazılarından içerik içi bağlantılar aldı.

Daha fazla bağlantı almak için içerik pazarlamasını bir SEO stratejisinin bir parçası olarak kullanıyorsanız, umarım bu size aradığınız bilgileri ve ilhamı verir.

Hedef Kitlenizin En Büyük Hedefini Belirleyin: Her Hafta Bağlantıları Yakalayan Altı Yaşında Bir Finans Makalesi

Yayın Tarihi: 13 Ocak, 2012 | Önemli bağlantı: GetRichSlowly.org (15 Mart 2018)

Bu örnek oldukça özel, çünkü altı yıldan uzun bir süre önce yazılmış, ancak henüz yayınlanmış gibi konuştuğu insanlar var.

Sayın Para Bıyık, sayımıza göre dünyada 8. sırada olan kişisel finansta en büyük isimlerden biridir. Onun bağlantı kurmasını görmekten şaşırmadım, ancak bu makalenin en son güncellemelerine kıyasla ne kadar iyi performans gösterdiğine şaşırdım.

Bu parça özellikle uzun değil, “sadece” 1.100 kelimeyle geliyor, ancak sitenin okuyucuları için hemen pratik ve kullanışlıdır.

Kişisel finans blog dünyasında bir saniye geçirirseniz, alandaki birçok kişinin ortak emekliliğinin erken emeklilik olduğunu bilirsiniz.

Odakları, pazarlama dünyasında bulduğum gibi iş kurma konusunda daha az, fakat şu anda yaptıklarını kaydetme konusunda daha az görünüyor.

Mr. Money’in makalesi, erken yaşlarda nasıl emeklilik alabileceğine (okurlarının nihai hedefi), aynı şeyi yapma deneyiminden birkaç grafikle doğrudan odaklandı.

Aldığı linkleri ve kullanılan bağlantı metnini inceleyerek, kişisel finans blogunda kendini geliştiren, zamansız bir tavsiye olduğu açık.

Makalede, kişisel okuyucuları için okuyucunun da öğrenmesini sağlamakta sorun yaşamadıkları için insanlar çok fazla kullanmış gibi görünüyor.

Kitlenizin çoğunun sahip olduğu önemli bir hedef hakkında net olun.ve ya kendi deneyiminizden oraya gitmenin bir yolunu gösterin ya da kendi yolculuğunuz boyunca topladığınız bilgileri paylaşın.

Nişanızı Sıralayın: Yalnızca Bağlantıya Girecek Siteler Değil

Yayın tarihi: 27 Ocak 2014 | Önemli bağlantı: Blogdash.com (26 Şubat 2018)

Bununla bağlantı kurmak beni üzüyor, çünkü en iyi finans bloglarından oluşan kendi listemizi sıralamaya çalışıyoruz, ancak belki de karma karma tanrılar Detaylı nazikçe aşağıya bakacak.

Mütevazı Money’in finans dünyasındaki en iyi blogların listesi 2018’de finans dünyasındaki herhangi bir şeyden çok daha fazla bağlantı buldu.

Bence bu, zaten bir şey için rütbe ettiğiniz için link almaya devam ettiğiniz “kartopu bağlantısı kurma” nın açık bir örneği.

İnsanlar, siteyle yaptıkları herhangi bir özel ilişki nedeniyle (en azından son zamanlarda değil) buna bağlanmadı, ancak 'burada en iyi kişisel finans blogları' diyoruz.

Mesela, geçen hafta Wall Street Survivor blogu ile bağlantı metni ile bağlantılıydı, “Mümkün olduğu kadar çok bilgi toplayın kişisel finans üzerine en iyi finansal bloglardan ve sağlamak ”.

Eğik yazıdaki metin tıklanabilir bağlantıyı oluşturur.

BlogDash, benzer bağlantı metinleriyle, “en iyi finansal bloglar ve para tasarrufu ipuçlarıyla” bağlantılı.

Dahil edilmenin harika olduğunu söylemiyorlar (ikisi de değil). Sadece değerli bir kaynağı paylaşıyorlar, böylece makalelerinin geri kalanına devam edebiliyorlar.

Henüz nişinizi sıralamayan biri yoksa, işte motivasyonunuz.

Etkileyenler, Dahil Oldukları Olaylarla Bağlantılı Olacak

Yayın tarihi: 12 Şubat 2018 | Önemli bağlantı: AngelinaTravels.BoardingArea.com (12 Şubat 2018)

İnsanları, kişisel olarak ilgilendiklerinden bir şeye bağlamaya ikna etmenin daha iyi bir yolunu düşünemiyorum.

Tamam, belki yapabilirim: Birisinin ürününü veya hizmetini kullanın ve bununla büyük bir başarı elde edin, öykünüzle milyonlarca kez bağlantı kuracaklar (ama bunu başka bir blog yazısı için bırakalım).

Yaklaşan bir seyahat konferansı için konuşmacılar olan Frequent Traveller University (veya FTU), biletlerin artık satışta olduğunu ve etkinlikte onlarla şahsen tanışabileceğinizi bildirmekten çok mutlu oldu.

İşte popüler blogcu Angelina Travels da bunu yapıyor.

Birçok blog yazısı yazıldı sadece Konferans hakkında, aşağıdakileri içeren başlıklar:

 • Flash Sale: Yaklaşan FT Etkinliklerinden Tasarruf Edin
 • Gel, FTU'da Beni Gör Bu Yaz
 • FTU NYC ve DC'ye geliyor: 200 $ Off bilet al
 • Yeni FTU Etkinlikleri Açıklandı!
 • FTU'da Puanlar ve Miller Hakkında Her Şey Öğrenin

Okumayı kolaylaştırmak için başlıkları kısalttım (değiştirerek) Sık Gezici Üniversite için FTU), ancak hiçbir kelime eklemedi.

Bir etkinlikte konuşmak, birinin profilini yükseltmeye yardımcı olur – sahnede bir mikrofon tutarak kendinizin fotoğrafını çekersiniz – sonuçta – sektörünüz bir konferansa daha ihtiyaç duyuyorsa, onu barındıran kişi olmayı düşünün.

Çevrimdışı pazarlamaya ilgi duymuyorsanız, insanların sanal zirvelerde de başarılı olduklarını gördüm, ancak konuşmacıları onlar hakkında blog yazılarının tamamını yazma eğiliminde değiller.

Kişisel Finans Dünyasının Linklerini Aldığı Ücretsiz E-posta Kursu

Yayın tarihi: 21 Şubat 2018 | Önemli bağlantı: 1500Days.com (13 Mart 2018)

İçerik pazarlamasının ilk zımbalarının hala insanları konuşturabildiğini görmek güzel.

Ateş Kuşları 18 günlük ücretsiz finansal bağımsızlık e-posta kurslarını yayınladıklarında finans dünyasını aydınlatmak (söylemek zorunda kaldım).

Finans blog dünyasında popüler bir kısaltma olan FIRE Finansal Bağımsızlık Erken Emekli.

Finans blogcuları, birbirlerinin ilerlemesine tezahürat eden sıkı sıkıya bağlı bir topluluktur, bu yüzden bunu iyi gördüğüme şaşırmam.

Aldığı bağlantıların neredeyse hakkında olduğunu söyleyebilirim. kim ile e-posta kursunu paylaştı ne yarattılar (buna bağlantı kuran insanlar geçemezdi) ancak kavramın kendisi her zaman çevrimiçi olarak başarılı oldu.

Başka bir şey yoksa, bir e-posta kursu oluşturmak, e-posta listenizden daha önce katılmaya istekli olmayan kişileri bulmanın harika bir yoludur.

İnsanların İnşa Edebileceği Endüstri Rakamlarını Paylaş

Yayın Tarihi: 22 Ocak 2018 | Önemli bağlantı: Usabilia.com (24 Ocak 2018)

Ocak ayının sonuna doğru, e-posta otomasyon platformu Mailchimp, hizmetlerini kullanarak kaç e-posta gönderildiğine ilişkin yıllık istatistiklerini yayınladı.

Bu özel güncelleme, müşterileri 1,9’un üzerinde gönderen Kara Cuma alışveriş tatiline odaklandı. milyar e-postalar.

Bazı MailChimp kullanıcıları hizmeti doğrudan çevrimiçi mağazalarıyla bütünleştirdiklerinden, bu e-postaları 2016'da 3,5 milyar dolara kıyasla satışlarda 6 milyar doların üzerine çıkarabildiler.

Peki, bu tür içeriğe kim bağlıyor?

Orta yayın UX Collective, her girişimin neden bir bloga ihtiyaç duyduğu konusundaki bir makaleyi haklı göstermek için istatistikleri kullandı. Özellikle nasıl odaklandıklarına odaklandılar güzel makale tüm verileri paylaştı.

Usabilia, aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi başkalarının tatil sonuçlarının nasıl şekillendiğiyle ilgili bir genel tartışma başlatırken verileri kullandı.

Diğerleri basitçe “tıklanacak harika şeyler” topluluğuna ekledi.

Alanınızdaki bir şeyin ilerlemesini paylaşmak için verebileceğiniz herhangi bir tür benzersiz verilere sahipseniz (daha fazla e-posta, daha fazla satış, daha fazla (bir şey)), o zaman insanları buna bağlı tutabilir ve kendi yollarına koyabilirsiniz .

Bir Kepçe, Belirli Bir Konu İçin Sitenizi Kimse Okumadığında Bile Bir Kepçedir

Yayın tarihi: 22 Şubat 2018 | Önemli bağlantı: Coindesk.com (22 Şubat 2018)

Kendisini “Ortadoğu'nun nabzı” olarak nitelendiren Al-Monitor, Mısır, İran, Irak ve İsrail gibi yerleri bildirdikleri için biliniyor.

Kepçe yayınladıklarında sık sık karşılaştıkları ülkelerden birinin (Türkiye) kendi “ulusal” bitcoinlerini düşündüklerini, kripto-para birimi bloglarının onu sürüklediğini belirtti.

Bu açı hakkında söylenecek fazla bir şey yok: Önce bir hikaye bildirirseniz, insanlar sizinle bağlantı kurar.

Haber siteleri o kadar çok içerik yayınlamaktadır ki, raporlarının bir yan ürünü olarak, blog’u olan biri bulacaktır. bir şey ilginç yazarlar.

Bu bana dikkat çekti, çünkü aşağıda gösterilen Coindesk gibi başkalarına makalenin tamamını yazmaları için 'et' sağladı.

Coindesk, sürekli olarak milyonlarca aylık ziyaretçiye ulaşan çevrimiçi en iyi üç cryptocurrency blogunda yer almaktadır.

Bunun gibi büyük bir siteden bahsetmek (ve yaptı), birkaç küçük sitenin de haberleri bildirmesini teşvik edebilir.

Hayatımda hiçbir zaman bir kepçe olmadı, bu yüzden nasıl onları alacağınız konusunda size tavsiyelerde bulunmayacağım, ancak bir şey hakkında ilk olarak yazma konusunda (etik) bir fırsatınız varsa, onu alın.

Bilginizi, Özellikle Normdan Sapmadığında

Yayın tarihi: 7 Mart 2018 | Önemli bağlantı: NovelInvestor.com (9 Mart 2018)

150 milyon doları aşan Ortak fon, dokuz bireysel yatırımcının ittifakıdır.

Bu yatırımcılardan biri olan Morgan Housel, hayatını değiştirdiğine inandığı fikirler üzerine ayrıntılı bir makale yayınladı.

Bence makale çok popülerdi çünkü hemen hemfikir olamayacağınız ya da hakkında düşünemeyeceğiniz bazı noktalar ortaya koyuyor.

İlk bölüm, “Herkes bir kabileye aittir ve kabilenin düşünceleri üzerinde ne kadar etkili olduğunu hafife alır.

Belki bu kavramı hiç düşünmediniz ve bu size mantıklı geliyor. Her iki şekilde de dikkatinizi çeker, çünkü her gün duyduğunuz hiçbir şey değildir.

Aldığı bağlantıların sadece bir kısmı: (özel bağlantı dizinimiz halka açık değil).

Makalenin Mart ayında topladığı pek çok bağlantıdan dördüncüsü, bağlantıların bir araya gelmesiydi, yani bu, parçaların insanların yazdığı makalelere uyması gerekmiyordu;

Stand alabilir misin? Taşı gediğine koymak? Kişisel deneyimlerini paylaş?

Eğer nadir görülürlerse, sadece insanların konuşmasını sağlayabilirler.

bir Resim Yarışma 1000 Bağlantıya Değer

Yayın Tarihi: 14 Şubat 2018 | Önemli bağlantı: TheAtlantic.com (15 Şubat 2018)

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan World Press Photo, geçtiğimiz günlerde dünya basın fotoğrafının adaylığını açıkladı.

Adından da anlaşılacağı gibi, fotoğraf gazetecilerinin en iyi fotoğrafları, kazananlar şahsen bir etkinlikte ilan edilmeden önce sitede paylaşılıyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, söz konusu çalışmanın niteliği nedeniyle, fotoğraf blogları hikayeyi yakalamak için çabucak hazırdı.

Fotoğrafçılık alanında bulunmasanız da, sektörünüzdeki diğer kişilerin yarattığı en iyi çalışmayı kesinlikle vurgulayabilirsiniz.

Aslında, bu makalenin tamamındaki en iyi fırsatlardan biri olduğunu düşünüyorum çünkü yarışmalar yaygın olsa da, bir endüstrinin en iyisini tek bir yerde sergilemek yerine bir şeyler kazanma eğilimindedir.

Sadece kendi alanınızdaki en iyi şeyleri yapanları kutlamak için bir bakanlık kurma fikrini seviyorum.

Endüstri İstatistikleri, En Çok Okunan Blogların Teklif Vermeyi Durduramayacağı Altı Yaşında Bir Makaleyi daha yarattı

Yayın tarihi: 28 Mayıs, 2012 | Önemli bağlantı: SEMRush.com (12 Ocak 2018)

Pazarlama dünyasında aktifseniz, zaten Jeff Bullas'ın bloguna aşina olabilirsiniz.

Bilemeyeceğiniz şey, Jeff'in altı yıl önce (!) En popüler pazarlama bloglarından bazılarının linklerini toplayan bir araştırma parçası yayınladığı.

Benim için daha da ilginç olanı, insanların yazılarına bağlamak için kullandıkları bağlantı metninin neredeyse tamamen aynı olmasıdır.

İşte makalenin bu yılın Mart ayında aldığı beş bağlantının metni:

 • Görünümleri% 94 oranında artır
 • alakalı görüntüler
 • % 94 daha fazla görünüm
 • alakalı ve çekici görüntüler kullanın
 • alakalı görüntüler

İki ayrı sitenin (SEMRush ve Customer Think) her ikisinin de makalelerinizde görüntüleri kullanmanın önemi hakkında aynı statü vurgulamak istediğini görmek komik.

İlginçtir ki, insanların bağlandıkları istatistikler tamamen farklı bir şirket tarafından oluşturulmuştur ve Jeff’in makalesi ortada Infographic ile yalnızca 655 kelimedir.

İnsanlar buna bağlanır çünkü makalelerinde çok fazla derinlemesine örtmek zorunda kalmadan bir noktaya değinmek isterler.

Bir başkasının konuyla ilgili araştırmalarına ve görüşlerine bağlantı vermek çok daha kolaydır ve Jeff'in şikayet etmediğinden eminim.

Bağlantı kurmasını nasıl bulurlar? Bunu bir kez daha kartopu bağlantısının inşasına koyardım – zaten toplandığınız için linkleri alırdım.

Google’da key görüntülerin önemi’nde ikinci, diğer 2000 ilgili anahtar kelime ile birlikte.

Başkalarının Araştırmalarını Kolaylaştırmak Şaşırtıcı Bir Şekilde Çalışıyor

Yayın tarihi: 4 Nisan 2011 | Önemli link: Stripe.com (23 Mart 2018)

Bağlantı endeksimiz bu sayfanın URL’sini çıktığında ilk düşüncem “Bağlantı aldıkları anlamındaydı. Bazı istatistikleri bir araya getirdiler. ”

Ne demek istediğimi görmek için URL’ye bakın: https://baymard.com/lists/cart-abandonment-rate

Bağlantıdaki metinden, sepeti terk etme oranı üzerine kendi araştırmalarını yaptıklarını varsayıyorsunuz, ancak bu tamamen doğru olmaz.

listeleri URL’nin bir kısmı, hediye bir miktar daha: Baymard Enstitüsü tarafından yapılan en iyi araba bırakma araştırması kaynağını bir araya getirdik. diğer insanlar.

Kendi yorumlarını içeriyorlar, ancak sadece 300 kelimeden oluşuyorlar.

CrazyEgg, BPlans, Foundr ve Campaign Monitor, 2018’de küratörlü kaynağa geri bağlanan düzinelerce site arasında.

Niye ya?

Teorim bir kez daha, çünkü Google’da çok iyi durumda. Kelimenin tam anlamıyla "alışveriş sepeti bırakma istatistikleri" ve "alışveriş sepeti bırakma oranı" için 1 numara.

Bir makaleye hızlıca bir link atmak istiyorsanız, ilk sonucu alın ve bir gün arayın.

Tabii ki, bu bağlantıları ilk elden almak için değerli bir şey yaratmak zorunda kaldılar ve başkalarının araştırmalarının küratörlüğünde bir listesi olarak, herkesin biraz trafikten zevk aldığını düşünmek güzel.

Hikayeler İnanılmaz Gçlü (Doğru Değil Olsalar bile)

Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2015 | Önemli bağlantı: StartBeat.com (22 Mart 2018)

Harika bir manşet yaratıyor: Japon balığı, insanlardan daha uzun bir dikkat süresine sahip.

Birkaç hafta önce rastgele bir YouTube videosunu tıklamamış olsaydım, istatistikleri üzgün ve tamamen inandırıcı bulurken internetin geri kalanını izlerdim.

Bu rastgele video, LinkedIn’in pazarlama müdüründen, bu veri için doğru kaynağı bulmaya çalışırken tavşan deliğinden aşağıya iniyordu, ancak görünmüyor.

BBC, bulgularını kendi araştırmalarıyla destekledi.

Söylediği gibi, gerçek bir ayakkabı koymak için bir şansı olmadan bir yalan dünyanın yarısını dolaşabilir.

Bu, söylenilen bir yalan değildir, ancak gerçeklerin iyi bir hikayenin yoluna girebileceğini gösterir.

İlk yayınlanmasından üç yıl sonra, hala kaç tane bağlantı kurmakta olduğuna bir bakın.

İnsanların kullandığı çapa metni ile sadece bir noktaya değinmek istedikleri açıktır – “Siz / okuyucularınızın kısa bir dikkat süresine sahipler” – gerçekten neden söylediklerini açıklamak zorunda kalmadan.

PDF Araştırma Raporları (Eski Olanlar bile) Linkerati'ye hitap ediyor

Yayın tarihi: Eylül, 2015 | Önemli bağlantı: QuickSprout.com (19 Şubat 2018)

Herhangi bir süre boyunca içerik pazarlamasına dahil olduysanız, Joe Pulizzi’nin İçerik Pazarlama Enstitüsü'nü duymuş olabilirsiniz.

Joe birkaç yıl önce şirketi 17 milyon dolara sattı, bu yüzden işini tanıtmak için içeriği nasıl kullandığını bildiğini söylemek adil.

Son yıllarda, Content Marketing Institute, B2B İçerik Pazarlaması konusunda anket sonuçlarını paylaşan raporlar hazırladı.

Şaşırtıcı olan, 2018’de, raporun 2016 sürümünün 2017 sürümünden daha fazla bağlantı almasıdır.

Bunu bir daha söyleyeyim, bu yüzden daha az kafa karıştırıcı. Bu yıl, daha fazla kişi Joe'nun bu konuda bir araya getirdiği 2016 raporuna en son versiyondan (2017 baskısı) daha fazla bağlanıyor.

Atomic Reach, “2018 İçin İçerik Pazarlama Trendleri” hakkında yazdı, ancak yine de birkaç yıl öncesine ait verilere bağlandı.

2017 versiyonunun varolduğunu bilen çok az insan olabilir, ancak daha 'tarihli' istatistikler olarak görünebilecekleri ile bağlantı kurmaktan hala mutlular.

İnsanların doğrudan PDF raporlarına (her iki sürümde de) doğrudan bağlantıda herhangi bir sorun yaşamadıkları da ilginçtir. Bir blog postasında verilere erişilemez duruma geldiğinde Joe'nun bir numara kaybettiğini düşünüyorum, ancak 17 milyon dolara asla bir şirket satmadım, peki ne biliyorum.

Nostalji Tepkiler Arıyorsanız Güçlü Bir Duygudur

Yayın tarihi: 31 Ocak 2018 | Önemli link: Eatfeastly.com (16 Şubat 2018)

Bu makaleyi bir araya getirene kadar, Carob'i hiç duymamıştım.

Bu parçayı New Yorker tarafından “gün içinde geri” bir tür çikolata ikamesinin olması gerektiği konusunda bir fikrim olması için okumak zorunda kaldım.

Bazı yiyecek blogcuları hafızayı aşan yol şeridini okuyucularıyla paylaştığı için mutluydu.

Eat Feastly, “Bu hafta okuduklarımız” konusundaki hikaye hakkında konuştu, Joy the Baker ise her pazar günü gerçekleşen bağlantı turlarında yer aldı.

Nostaljinin Reddit veya 9Gag gibi resim paylaşım toplulukları gibi yerlerde sıklıkla çalıştığını görüyoruz, ancak yazılı içerikte çok sık kullanıldığını görmedim.

Belki de bunu değiştirmenin zamanı gelmiştir.

Niş Konusunda İnanılmaz Tutkulu Olanlar İçin Tarihin Yeniden Çalışması

Yayın tarihi: 13 Şubat 2018 | Önemli bağlantı: LongReads.com (16 Şubat 2018)

Bu yıl yemek blogcularını konu alan bir başka makale ise New York Times’ın tepe pirincin keşfi konusundaki tarih dersi oldu.

Keçiboynuzu gibi, bu daha önce hiç duymadığım bir şey değil.

Bu da, aynı gün içinde olmasa da, Feastly Eat ve Baker the Joy tarafından toplananlar arasında toplanan bağlantıları buldu.

Ayda yaklaşık bir milyon ziyaretçiye ulaşan Longreads, eserin tamamını bir yazıya adadı.

Yorumlarını eklemek için “Beklenmeyen Bir Pirinç Türünün Beklenmedik Yeniden Birleşmesi” başlığını kullandılar.

New Yorker veya The New York Times’ın bağlantı kurması şaşırtıcı değildi – o kadar ki beni heyecanlandırdı. değil onları bu makaleye dahil etmek için.

Bu, her ikisinin de kendi içerikleriyle benzersiz açıları olduğu için, bir istisna yapıp bunları dahil edeceğimi düşündüm.

Tarih konusundaki makalelerin özellikle fitness nişinde (eski büyük yeteneklerden bahseden) ve programlama dünyasında (işler nasıl başladığı) iyi işlediğini gördüm, bu yüzden bütün bir makaleyi bu 'taktik' e adamaya özen göstereceğim yakın gelecek.

10X İçeriği: Bir Konsepti Bir Sonraki Seviyeye Taşımanın Gerçek Dünyadan Bir Örneği

Yayın tarihi: 27 Kasım 2013 | Önemli link: Stripe.com (23 Mart 2018)

Listemize ilk olarak çeşitli sitelerden en çok bağlantıyı veren Hubspot’un inanılmaz pazarlama istatistikleri sayfası, insanların neden bu konuda konuştuğunu merak etmenize izin vermeyecek.

Bu sayfa pratik olarak, insanlar çeşitli konularda konularda yazdıkları puanları yedeklemek için kullandıkça bağlantıları toplamak için bir altın madenidir.

Şubat ve Mart aylarında yalnız (liste çok uzun süreceği için Ocak ayını içermez) aşağıdaki gibi sitelerden bağlantılar aldı:

 • KissMetrics
 • Godaddy
 • OptinMonster
 • MarketingProfs
 • Neil Patel
 • 60 İkinci Pazarlamacı
 • Ninja Sosyal Yardımları

Şimdi bu listeye de Detaylı ekleyebiliriz.

Elbette, HubSpot'un çok büyük bir marka olduğunu söyleyebiliriz, bu yüzden bu tür bağlantıları seçmelerine yardımcı olurlar, ancak büyük bir marka olmalarına yardımcı olan bu türden bir içerik olduğunu söylüyorum.

Verilerinizi kullanarak bir noktaya değen insanlar söz konusu olduğunda, benzersiz istatistiklere sahip olmanın ne kadar iyi işe yarayacağını muhtemelen biliyorsunuzdur, ancak Hubspot gerçekten bu makale ile yukarıda ve öteye gitti.

Kanıtlanmış bir açı çekmenin ve ardından sadece bir sonraki seviyeye geçmenin harika bir örneği.

Her Blogun "X için En İyi Araçları" Geçen Hafta

Published: 2 Nisan 2013 | Önemli bağlantı: CoSchedule.com (12 Mart 2018)

Özgür şeyleri severiz.

Özellikle, daha önce bilmediğimiz, yararlı ücretsiz şeyleri bizimle paylaşan insanları severiz.

İnsanların, Hemingway Editor'ı, yayınlanmasından beş yıl sonra sürekli olarak tavsiye etmekten çok mutlu olmasının nedeni bu olabilir.

Yazılım bir web tarayıcısında (ve eğer istersen masaüstünde) çalışır ve yazınızın ifadelerinin geliştirilebileceği bölümleri vurgular.

Çeşitli nedenlerden dolayı bağlantılar toplamasına rağmen, en yaygın başlıklardan bazıları aşağıdakiler gibi takım özetleridir:

 • 20 En İyi Ücretsiz E-posta Pazarlama Araçları ve Kaynakları (HongKiat)
 • İçeriğinizi Geliştirmeye Yardımcı Olan 9 Temel Çevrimiçi Yazma Aracı (Arama Motoru Dergisi)
 • 11 En İyi Ücretsiz E-posta Pazarlama Araçları (Filiz Sosyal)
 • 2018 İçin 100+ Blog Araçları, Kategorize (Shout Me Loud)

Detaylı olarak yeniden başlatılmasıyla birlikte insanların siteyi, geri dönüşleri kontrol edebileceğiniz birçok araç içerisine dahil etmeye başladığını ve bunun gerçekten harika olduğunu düşünüyorum.

Bazı programlama becerileriniz veya basit bir şey için birkaç yüz dolarlık bir bütçeniz varsa, bir şeyleri paylaşan insanlara gelince ne kadar değerli özgür yazılımın olabileceğini tahmin etmeyin.

Sağ Niş'te, Söylentiler Gerçekler Arasındaki Bağlantı Değerindedir

Yayın Tarihi: 11 Ocak 2018 | Önemli bağlantı: Petapixel.com (16 Ocak 2018)

Kepçelerin ne kadar güçlü olabileceği hakkında konuşmayı planladığım yaklaşmakta olan bir görevim var, ancak bir hikayeyi ilk siz raporlarsanız çok fazla ilgi çekeceğinizin size sürpriz olmadığından eminim.

Bilemeyeceğiniz şey, kepçenin gerçek olmak zorunda olmadığıdır.

Nikon'un yeni çıkarılan aynasız kamerasından bahsettiklerinde Nikon Rumo’ların fotoğraf çekimlerindeki son görevini (göz kamaştırıcı şeyler tür) al.

Hikaye hızla Petapixel (fotoğrafçılık alanındaki bir numaralı site), Phoblographer, DPReview ve Fstoppers'den, diğerlerinden hızlıca bağlantı aldı.

Bu sitelerden her biri orijinal Nikon Rumours Scoop hakkında bir hikaye yazdı.

Kepçe almak kolay olmasa da, size neyin işe yaradığını göstermek istiyorum ve muhtemelen bağlantıları indirebilmeniz için en iyi yoldur.

Derinlemesine Karşılaştırmalar: Görüş Verilerden Daha Önemlidir

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2018 | Önemli bağlantı: SLRLounge.com (21 Şubat 2018)

William Edwards Deming, veriler hakkında sık sık alıntı yapılan iki açıklama yaptı.

Allaha güveniriz; diğerlerinin de veri getirmesi gerekir.

Ve,

Veriler olmadan, sadece bir fikri olan başka bir kişisiniz.

Ayrıntılı olarak veri odaklı olmak için burada yaptığımız her şeyle, mesajının hayranı olduğumu söyleyebilirsin.

Bununla birlikte, duyguların ve fikirlerin emsal alınması gereken zamanlar vardır.

Bir teknolojiye yüzlerce hatta binlerce dolar harcayacağınız zaman, sadece üreticinin size söylediklerine güvenmek yerine rekabete ne kadar iyi geldiğini görmek istersiniz.

Pahalı donanımları işe yaramaz hale getirebilecek bir ortamda test etmek için daha iyi fikir: Kötü hava koşulları.

Imaging Resource, en üst seviye Nikon, Canon, Olympus ve Sony kameralarını elverişsiz koşullarda karşılaştırdıkları derinlemesine bir hava testi yayınladı.

Bu yıl 6 Ocak'ta yayına giren yazı, resimlerden, videolardan ve binlerce metinden oluşan sözcüklerden oluşuyordu.

Sosyal medya üzerinden geri bildirim çağında nadir görülen 200'ün üzerinde yorum alan izleyicileriyle açıkça bir iz bıraktı.

Bu yazının tonundan tahmin edebileceğiniz gibi, fotoğrafçılık alanındaki diğer büyük sitelerden bu tür bir karşılaştırmanın gücünü gösteren çok sayıda bağlantı aldılar.

Gerçek Bir Sorunu Çözen Yan Projeler. Colloq ile tanışın

Yayın tarihi: 3 Haziran 2017 | Önemli link: SmashingMagazine.com (16 Mart 2018)

Colloq'u bir yan proje olarak adlandırmanın tamamen doğru olup olmadığından emin değilim, ancak kısa bir süre önce başlatılmış ve kurucularının ana odağı değil, bu yüzden en azından bunu tanımlamanın adil bir yol olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle tasarımcılara ve geliştiricilere yönelik farklı konularda ve farklı etkinliklerde konferanslar bulmanıza yardımcı olan bu basit proje.

Hiçbir konferansa katılmıyorum, bu yüzden Colloq kesinlikle bana yönelik değil, ancak yalnızca dijital pazarlama dünyasında ne kadar konferans olduğu için tekliflerinin ne kadar değerli olacağını görebiliyorum.

Onlar hakkında konuşmaya başlayan sitelerin sayısıyla, kesinlikle fikirde hak eden tek kişi ben değilim.

Beklediğiniz gibi, tasarım ve geliştirme siteleri bu konuda en çok konuşanlar (aşağıda), ancak sadece onlar değil.

Bağlantılarının birçoğu konuk gönderilerinden toplanmış olsa da, hizmet daha popüler hale geldikçe devam edeceğime eminim ki, web’de doğal olarak bahsetmektedirler.

Gerçek şu ki, 2018'de hala bağlantı kuran 100'den fazla yan proje hakkında yazabilirdim, ancak oldukça yeni (yeni bir yıldan daha az) bir şeyi ilginç bir açıdan vurgulamak istedim.

Bir ihtiyacı çözen, hem şık hem de işlevsel olan web siteleri her zaman geri çekilir.

Başkalarının Takip Edebileceği Bir Çerçeve Oluşturun

Yayın tarihi: 10 Haziran 2013 | Önemli link: SmashingMagazine.com (15 Mart 2018)

Beş yıl önce, geliştirici Brad Frost, bu blog yazısı aracılığıyla dünyaya "atomik tasarım" adlı bir konsept getirdi.

Kendimi ortalamanın biraz üstünde bir web tasarımcısı olarak görüyorum ancak bu makalenin neden bu kadar popüler olduğunu hala anlamadım.

Kavramı anlıyorum, ancak yayınlanmasından bu yana beş yıl geçti ve Smashing Magazine, Drupal, Invision App ve diğerlerinden hala bağlantı alıyor.

Bunlar, tasarım ve geliştirme dünyasının en büyük siteleri arasındadır (Smashing Magazine, blog sıralamamızın tam anlamıyla 1 numaradır).

Bu, bağlantıların gönderildiği – çerçeve kullanarak web siteleri oluşturmanıza yardımcı olan – araç nedeniyle olabilir, ancak tam olarak çözemiyorum.

Yine de, iyi gördüğüm, bunun gibi birçok içerikten biri.

İnsanlara bir konuyla ilgili kapsamlı bir görünüm verin ve sonra her bir parçanın birbirine nasıl uyduğunu görebilmeleri için nokta nokta nokta parçalayın.

İnsanlar konunuz hakkında yazarken ve “temel bilgiler” hakkında ayrıntılı bilgi vermek istemiyorsa, insanları yolunuza gönderme şansı vardır.

Diğer İnsanların Akıllı Görünmesini Sağlayan Verileri Koy

Yayın Tarihi: 8 Mart 2018 | Önemli bağlantı: ConvinceandConvert.com (10 Mart 2018)

Bir New York Times'ın en çok satan yazarı, verilerinizin küçük bir kısmı hakkındaki makalenin tamamını yazdığında, muhtemelen elinizde iyi bir şey vardır.

Her yıl, Edison Research, insanlara hayatlarında kullandıkları modern teknoloji hakkında çeşitli sorular soran “Sonsuz Arama Raporu” adını verdiklerini ortaya koyuyor.

Her yıl aynı sorulara bağlı kaldıklarından, zaman içinde değişen kullanımı karşılaştırabileceğiniz için her güncellemeyi daha da değerli kılmaktadır.

Örneğin, 2017'de Amerikalı kadınlar arasında podcast dinlemenin% 14 oranında arttığını bildirmişlerdir.

Bahsettiğim en çok satan yazar Jay Baer, ​​bu verileri “2018'in 13 Podcast Kritik İstatistikleri” başlıklı bir makaleye koydu.

Edison Araştırması ilginç, ancak tasarımları arzulanan çok şey bırakıyor.

Verilerin biçimlendirilmesinin nasıl bir faydası olabileceğini gerçekten merak ediyorum: İnsanlar, verileri hazmedilecek şekilde daha kolay bir şekilde yeniden konumlandırıyor ve ayırıyorlar, ancak orijinal kaynağa nezaket ve saygıyla bağlanıyorlar.

Nişinizi Araştırın ve Sonuçları Paylaşın: StackOverflow'tan Alınan Dersler

Baskı Tarihi: 13 Mart 2018 / Önemli not: WPTavern.com'daki bütün yazılar

Bu bir sonraki örnek, geçtiğimiz iki haftada Twitter'da bunu viral hale getiren herhangi bir geliştirici için çok şaşırtıcı olmamalı, ancak izleyicinizi sorgulamanın gücüne harika bir örnek.

Stack Overflow, profesyonel geliştiricilerin tercih ettiği kodlama dili, dünyanın dört bir yanındaki maaşlar ve uzaktan çalışanlara kıyasla şirket içinde çalışanların sayısı gibi şeyleri içeren 2018 geliştirici anket sonuçlarını açıkladı.

Anketle ilgili diğer sitelerin tüm makaleleri, WordPress odaklı bir blog olan WPTavern ile başlangıçta kendilerine “Yığın Taşması Anketi Katılımcıları Hala En Korkunç Platformlar Arasında WordPress'i Sıralıyor.

İlginç bir şekilde bu ekran görüntüsünü almayı başarmadan önce başlığı değiştirdiler.

Burada gördüğümüz şey, anket sonuçlarının yalnızca kendileriyle doğrudan ilgilenen kişiler (geliştiriciler) için ilginç olmadığı, ancak insanların bu verileri alabileceği (ve alacağı) ve sonuçların kendi izleyicileri için nasıl ilgi çekici olabileceğini görmesidir.

Tabii ki, Stack Overflow'un tasarım ve geliştirme dünyasında büyük bir marka olmasına yardım ediyor, orada böyle bir şeyi bir araya getirebilecek kadar büyük bir erişime sahip olan tek kişi olmaktan uzak.

Son zamanlarda müşteriler için anketler oluşturmaya yoğun bir şekilde katıldım ve insanların yanıt vermelerini sağlamak için çaba sarfedebiliyorum, paylaşmak için orijinal verilerin olması paha biçilemez.

“Cool” Şeyler Hala Çalışıyor; Sıkılmış Panda'ya Dönüşme

Yayın tarihi: 24 Şubat 2018 | Önemli bağlantı: UltraRunnerPodcast.com (26 Şubat 2018)

Bir sonraki Viral Nova olmaya çalışmayı beklemiyordum ya da Bored Panda birçok bağlantıyı alacak, ancak normların biraz dışında olan bir örneği dahil edemedim.

Bir haber sitesi yeni otellerin eşsiz satış noktalarına sahip olduğunda, insanlar bu fikri çok sevdiler.

You certainly can’t predict how well “cool” news will be received (not every Bored Panda article is a hit) but there is a chance people will take the information and share it in their own unique way.

For instance, the Ultra Runner podcast linked to this article with the anchor text,

“It looks like they’ve found a venue for the inaugural ultra trail Scotland.”

I’m not sure about you but I thought that was pretty funny.

I wouldn’t be surprised if hundreds or thousands of people have read the article, sent it to their friends and said “We need to go here.”

The Ultra Runner Podcast are sharing that same message in blogging form.

I would use this sparingly, and keep in mind you have to reach çok of people to pick up links, but there might just be the perfect story to share you can see your audience enjoying.

Take Complex Research And Explain the Results in Laymans Terms

Published: February 20th, 2018 | Notable link: FoodPolitics.com (February 28th, 2018)

As I was getting ready to publish this article, I realised I had picked 24 examples to discuss.

To cure my headline OCD I knew I had to find one more angle to cover.

Fortunately, the team at Examine.com recently put together a great article on whether you should eat low fat or low carbs to lose weight.

Their article discussed a recent scientific study from Dr. Christopher Gardner of Stanford University.

If you aren’t subscribed to email lists or websites which share diet studies however, there’s a good chance that you a) would have missed the information in the first place or b) not had the interest to go looking for the nuggets of knowledge in all of the research.

That’s where Examine came in, with an article that breaks down what the research shows, and what it does not, in ways that anyone can understand.

This resulted in a lot of sites in the fitness and health space linking to them.

Guess what?

Out of the six links in the screenshot above, only three linked back to the original source. The other three only linked to the commentary on Examine.

I understand you may not be in the health space where opportunities like this will crop up more often, but they do exist.

Infinite Dial example above certainly isn’t optimised for people to talk about.

Is there research in your niche that you could breakdown and dissect for others? If so, you might just get more attention than the original, or uncover some valuable insights people didn’t even know existed.

Create an In-Depth Review of the Most Anticipated Product in Your Space

Published: February 6th, 2018 | Notable link: TheWireCutter.com (February 14th, 2018)

I’ve put this last on our list because quite honestly, it might be the least valuable.

Out of the 25 angles shared here today, I think this is the most difficult to implement because you have to get your hands on a physical product that is either really interesting (that other people haven’t covered) or really anticipated (that other people haven’t covered).

That said, being the first to physical product reviews has made some business owners multi-millionaires (e.g. iFixIt with their Apple teardowns) so there is a huge market for reviews.

On the 6th of February, tech blog The Verge went live with their review of Apple’s latest device, the Homepod.

As you can imagine this picked up links from other sites in the tech sphere, but that wasn’t all.

Certainly helped by the huge reach The Verge has and their reputation for in-depth journalism, sites like Abnormal Returns (an investment blog) and Hubspot (a marketing software provider) both included the review in their weekly link roundups.

Hubspot linking to The Verge’s review in their link roundup

I’m not too surprised – anything Apple related tends to get the world’s interest – but it’s another example of being the first to cover something, or at least the first to certain people.

The other thing that makes this angle particularly difficult is that The Verge went to a ton of effort in this review. Their video at the top of the article is so polished that it looks like Apple themselves put it together.

A Simple Tip to Know If What You’re Creating Will Hit the Mark

There are certainly more angles than the 25 I’ve shared here, but I hope you found some inspiration in this article.

A good thing to keep in mind when you’re creating content that will hopefully attract links is to ask yourself, “If somebody else shared this, would people thank them for it?“.

Would their audience be grateful to read my product review? My industry stats? My trip down nostalgia lane?

If what you create is so good that the person sharing it looks better for doing so, then you’re probably on to a winner.Source link