Addictive De-Vices: Bu 21. yüzyıl salgınından nasıl kurtulacağız

SaveSavedRemoved 0
Deal Score0
Deal Score0


Günlerimizi onlara bakmak, onlarla konuşmak ve onlara dokunmakla geçiriyoruz. Giderek daha fazla zaman, dikkat ve para tüketiyorlar. Dijital cihazlarımıza ya da daha doğrusu bize verdikleri dijital deneyimlere bağımlıyız.

Stardoll üzerinden ücretsiz resim

Şimdi, bir makalede yayınlanan Kamu Politikası ve Pazarlama Dergisi, SFU Beedie profesörü Leyland Pitt ve ortak yazarları, dijital bağımlılıkla ilgili büyüyen sorunu ve uygulama geliştiricilerin yanı sıra uygulama geliştiricilerin buna nasıl katkıda bulunduğunu analiz ediyor 21styüzyıllık fenomen. Araştırmacılar ayrıca bu soruna yardımcı olmak için birkaç kamu politikası önerisinde bulundular.

Pitt'e göre, dijital bağımlılık obezite, uykusuzluk, artan kaygı, azalan verimlilik ve ilişki sorunları ile bağlantılı. Aynı zamanda dikkati dağılmış sürüş ve yürüyüşle ilgili fiziksel tehlikelerde bir faktördür.

Pitt, “Sosyal medya gibi dijital deneyimler, işyerinde azalan üretkenlikle bağlantılı ve ABD ekonomisine zaten mal oluyor” dedi. “Bugün araba kullanırken mesaj atmak, içki içmek ve araba kullanmaktan altı kat daha tehlikelidir ve Kanada ekonomisine 25 milyar dolara mal oluyor.”

“90 km / s hızında sürerken yalnızca beş saniye boyunca bir metni kontrol ediyorsanız, temelde kör bir futbol sahasının uzunluğunu dolaştınız. Potansiyel olarak koyduğunuzda bu inanılmaz derecede tehlikeli ve aptalca. ”

Araştırmacılar, pazarlamacıların ve uygulama geliştiricilerin, kullanıcıların uygulamalarına geri dönmeye devam etmeleri için doyumsuz bir istek yaratan deneyimler geliştirmek için birlikte çalıştıklarını söylüyorlar. Şirketler bunu, freemium model, oyunlaştırma gibi çeşitli taktikleri kullanarak ve uygulamalarını yaygınlaştırarak başarırlar.

Pitt, “Dijital bağımlılığın genç ergenleri en fazla etkilediği görülüyor, ancak bunun nedeni dijital cihazlarla büyüdüğü için” diyor. “Bağımlılık yaş bilmiyor. Bu herkesin başına gelebilir. ”

Leyland oturdu SFU Haberleri Son zamanlarda ekibinin, bu büyüyen salgını kamu politikasındaki değişiklikler ile nasıl azaltabileceğimize dair önerilerini paylaşmak için.

Ürün tasarımı

L: Uygulamalar için zorunlu etiketlemeyi görmek istiyorum. Her ne kadar bu tamamen dijital deneyimlere olan bağımlılığı tamamen engellemese de, uyarı etiketleri tüketiciler için daha bilinçli kararlar almayı ve genellikle bağımlılıktan kaynaklanan otomatikliği azaltacaktır.

Diğer bir strateji, dijital sunumlardaki doğal “durma noktalarını” zorunlu kılmaktır. Bu, sonsuz oyunların ve sonsuz kaydırmaların, kitapların bölümlerinde olduğu gibi doğal aralarla delineceği anlamına gelir.

Reklam ve Tanıtım

L: Açıklamalar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki reçeteli ilaç reklamlarına veya gıda ambalajlarındakilere benzer şekilde, dijital ürün ve hizmetlerdeki reklamlara dahil edilebilir. Bu, bir kullanıcının bir uygulamayı veya hizmeti kullanarak ne kadar zaman harcadığının yanı sıra bir şirketin bir kullanıcının dikkatinden ve bilgisinden ne kadar kazandığı hakkında açık bilgiler içerebilir.

Yer ve Dağıtım

L: Kamu politikası müdahalesi için en önemli alanlardan biri Dünya Sağlık Örgütü'nün “dağınık yürüyüş” olarak adlandırdığı alan olabilir. Dikkat dağınık yürüyüş, vatandaşlar halka açık yerlerde yürürken akıllı telefonlarını kullandıklarında meydana gelen kazaları ifade eder.

Bu meşgul bölgelerde telefonları yasaklamak yerine, devlet müdahalesi davranışları şekillendirebilir. Örneğin, birçok Alman kentinde, caddeden geçen “yürüyüş” ve “yürüme” sinyalleri, mobil cihazlarına bakan insanların görüş hattında olması için yer seviyesinde çoğaltılmıştır.

Fiyat ve Maliyet

L: Dijital ürünler, ortalama olarak, uygulama içi satın alımların genel olarak neye mal olduğunu ve tüketicilerin bu uygulamaları kullanmak için ne kadar zaman harcadığını açıklayabilir.

Ek olarak, düzenleyiciler, tütün ürünleri için olduğu gibi, doğrudan en bağımlılık tekliflerine vergi uygulayabilir; alkol; ve bazı durumlarda, reçeteli ilaçlar.

Kaynak: Simon Fraser Universitesi

<! –

Yorum Yap bu haber veya makale

->

Source link

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare