Haber Bülteni Hizmeti İçin Hangisi En İyisidir?

SaveSavedRemoved 0
Deal Score0
Deal Score0


İki önde gelen haber bülteni hizmeti arasında yapılan bir savaş: Mailchimp ve MailPoet 2019.

E-posta, potansiyel müşterilerinize ulaşmanın en kolay yoludur. Bu kadar etkili ve lider ROI üreteci platform ve hemen hemen her işletme eposta pazarlama e-posta pazarlaması olarak

Çok sayıda e-posta pazarlama otomasyon platformu arasında, Mailchimp en güvenilir ve en sevilen program oldu. Ancak, egemenlik yıllarına WordPress’in “MailPoet” adlı kullanıcı dostu yeni eklentisi tarafından meydan okundu

Peki, MailPoet'i Mailchimp'in zorlu bir rakibi yapan şey nedir?

Mailchimp hala nereye gidiyor?

Bu makalede, hem platformun iyisini hem de kötüsünü araştıracağız ve hangisini kullanacağınıza karar vereceğiz. Mailchimp vs MailPoet 2019. Öyleyse buradan başlayalım.

Mailchimp vs MailPoet

Ama ondan önce;

Gelişen bir iş için neden e-posta pazarlaması bir zorunluluktur?

E-posta pazarlaması, müşterilerinizin e-posta yoluyla dikkatini çekmek anlamına gelir. Genellikle yeni teklifler, yeni gönderiler, özel teklifler, bilgiler ve tavsiyeler içeren düzenli bir e-posta bülteni göndermeyi içerir. Blog yazarıysanız, en son yayınlarınızı doğrudan kitlenizin gelen kutusuna göndermenize yardımcı olur. Bir e-Ticaret mağazası sahibiyseniz, müşterilerinizi yeni ürünler hakkında bilgilendirmenize yardımcı olur.

Okuyucularınızı, gelecek bültenden önce bilmelerini istediğiniz bir etkinlik, özel teklif veya acil haber hakkında bilgilendirmek için bir kerelik e-postaları da bırakabilirsiniz. Açıkça belirtmek gerekirse, e-posta pazarlaması dijital bir işletme kurmanın temel taşıdır.

E-posta Pazarlamasının Yararları

E-posta pazarlamasının işi arttırdığı kanıtlanmıştır;

 1. Herkes neredeyse her gün e-postasını kontrol ediyor

E-posta birincil iletişim kaynağı haline geldi ve bu nedenle hepimiz e-posta gelen kutumuzu sürekli olarak kontrol ediyoruz.

 1. Çok uygun maliyetli

E-posta pazarlamanın, basılı pazarlama taktiğinden çok daha düşük maliyetli olduğu kanıtlanmıştır. Broşür ve el ilanları basmak için bir servet harcamak zorunda değilsiniz.

 1. İşletme web sitenize giden trafiği artırın

İlgili web sitesi bağlantısı ve Eylemlere Çağrı ile, hedef kitlenizi web sitenizi tıklayıp ziyaret etmeye zorlayabilirsiniz.

 1. Daha iyi takip ve analiz

CTA düğmelerine tam olarak kaç kişinin tıkladığını ve e-postayı kaç kişinin açtığını kontrol edebilirsiniz.

 1. Mevcut müşterilerle ilişkilerin güçlendirilmesi

Mevcut müşterilerinize en son teklifler ve indirimler hakkında e-posta gönderebilirsiniz. Bu, müşterinin önemini fark etmesine yardımcı olacaktır.

 1. Yeni müşteriler kazanın

Hedef kitlenizi hizmetleriniz hakkında sürekli olarak postaladığınızda, onların aklında bir yer edinirsiniz. Sonuç olarak, ne zaman hizmetinize ihtiyaç duyacakları zaman yüksek tercihi alacaksınız.

 1. Her müşteriye kişisel bir dokunuş ekleyin

E-posta ile müşterilerinize e-postanın onlar için yazıldığını anlamalarını sağlayabilirsiniz ve bu onlara kendilerini daha bağlı hissettirir.

En önemli iki e-posta kampanyası platformunu takip edip karşılaştıralım.

Mailchimp vs MailPoet 2019 | Bülten Hizmeti İçin Hangisi En İyisidir?

Temel Bir Fark: Mailchimp vs MailPoet 2019

Mailchimp, e-posta listelerinizi, haber bültenlerinizi, otomatik kampanyalarınızı ve daha fazlasını oluşturabileceğiniz ve yönetebileceğiniz bir platformdur. Bunun dışında, hepsi tek bir yerde rahatça konumlandırılmış bir dizi e-posta pazarlama aracını kullanmanıza izin verecektir.

Diğer tarafta, Mailchimp'in aksine, MailPoet bir WordPress eklentisidir. Bülten oluşturmanıza ve listeleri doğrudan WordPress panosundan yönetmenize olanak sağlar. MailChimp söz konusu değil. Mail chimp'i kullanmak için platforma giriş yapmanız ve başlamak için hesabınızı oluşturmanız gerekir.

Mailchimp vs MailPoet- MailPoet Eklentisi

Öğrenme eğrisi

MailChimp çekici bir kullanıcı arayüzü ve mükemmel bir kullanıcı deneyimine sahip olsa da, etki alanı doğrulaması, API anahtarının MailChimp WordPress eklentisine bağlanması ve diğer bazı adımlar gibi birçok yapılandırmayı yapmanız gerekir. Eğer bir pazarlama uzmanıysanız ve bir süredir kullanıyorsanız, MailChimp ile oynamanız heyecan verici olabilir, ancak acemiler için biraz tehdit edici olabilir.

MailPoet Şablonları-Mailchimp vs MailPoet

Öte yandan, MailPoet'in kurulum işlemi bir WordPress eklentisi kurmak kadar kolaydır. Yapmanız gereken tek şey e-posta dağıtım ortağınıza karar vermek ve gitmeniz iyi! Arayüzün derinliklerine kazmaya gerek yoktur. Kampanya yapımcısı bile bir topaklanma kadar kolaydır. Üstelik otomatik bildirim sonrası e-postalara ihtiyaç duyulursa MailPoet sizin için en iyi eklentidir.

MailChimp vs MailPoet: Fiyatlandırma modelleri

MailChimp'i 2000 aboneye ve ayda 12,000 postaya kadar ücretsiz kullanabilirsiniz. Ancak, ücretsiz plandan başka bir plan seçmek için ödeme yapmanız gerekecek.

Abone bazında ve kullandıkça öde fiyatlandırma modeli sunar. Planlar, şununla başlayan çeşitli derecelerde özellikler sunar:

MailChimp vs MailPoet- Fiyatlandırma MailChimp

 • 500 abone için aylık 9,99 ABD doları (Temel Plan)
 • 500 abone için aylık 14.99 ABD Doları (Standart Plan)
 • 10.000 aboneye 299 $ / ay (prim planı)

AksineMailPoet, planlar MailChimp'e kıyasla biraz ucuz. 1000 aboneye aylık / sınırsız e-posta sunar.

MailPoet'in ücretli planlarının içinde iki prim planı vardır;

MailPoet Fiyatlandırma Planları

İlki, e-posta hizmeti olmadan tüm premium bülten özelliklerini sağlayan 149 $ / yıl tutarında bir eklentidir. Diğer plan, premium özellikleri ve MailPoet’in e-posta gönderme hizmetini içerir. 1.250 abone için ayda 15 $ civarında başlar. Mailchimp’in ücretli planı hakkında dikkat etmeniz gereken bir şey, ilk 1000 abonenin tüm premium özelliklerle tamamen ücretsiz olmasıdır.

Ücretsiz plandaki abonelerin yanı sıra, ücretsiz olan bazı Postapoet özellikleri de vardır;

MailPoet Ücretsiz Servisleri

 • E-posta oluşturucuyu sürükleyip bırakın
 • Makaleniz için otomatik e-posta bildirimi
 • Seçilebilecek 50+ şablon
 • En son aboneler için hoş geldiniz e-posta şablonu
 • Sohbet, e-posta veya WordPress destek tartışma forumları aracılığıyla destek sağlar

Mailpoet ödemeli planlarında daha ileriye gitmek, kullanmak üzere bu planda listelenen tüm planları ve özellikleri içeren sınırsız bir abone için yıllık 99 $ ödemeniz gerekir. İçerdiği, Ayrıntılı Analytics, WooCommerce e-postaları ve öncelikli destek.

MailChimp ve MailPoet: Analytics

MailChimp, kullanıcılarının tüm pazarlama kampanyaları ile güncel kalmasını sağlar. Bu, müşteri davranışının daha iyi anlaşılmasını sağlar; onlar için neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını.

MailChimp analitiği, e-posta alma, E-posta kampanyanızın açılış oranı ve hemen çıkma oranı gibi bilgiler sağlar. Ayrıca, e-postanızda işletmenize yönlendiren herhangi bir köprü varsa, söz konusu sayfada size birkaç tıklama da verecektir. Bu ziyaretçiyi, ürününüzün bir alıcısına veya hizmet kullanıcısı olarak dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

MailPoet Kampanyaları Detayları

Öte yandan, MailPoet ücretsiz planında yalnızca açık oran ve tıklama oranı gibi bilgiler sağlar. Detaylı bir analitik özellik için, analitik eklentinin ücretini ödemeniz gerekir.

Yeni Posta Bildirimi E-postaları

Her iki platformla ilgili en iyi şeylerden biri, yeni kullanıcılar için oldukça havalı ve kolay olan sürükle ve bırak e-posta oluşturucusunu sağlamasıdır. MailChimp bazı çekici şablonlara sahip ancak bunun için, plana göre ödemek zorunda kalacaksınız, ancak MailPoet ücretsiz gelen şaşırtıcı bir şablon dizisine sahip.

Normal bir bülten dışında, MailChimp ve Mailpoet'te bir e-posta kampanyası da kurabilirsiniz.

Artık her iki e-posta aracı da yeni gönderi bildirimi gönderme ve İçeriği Gelen Kutusu'ndaki görüntüleme açısından çok az farklı yöntemlere sahip.

Örneğin, MailChimp, WordPress sitenizin RSS beslemesini bölerek bildirim sonrası e-postalar gönderir. Ancak, içeriğin tamamı yerine yalnızca posta özeti gönderebileceğiniz bir seçenek var.

Tersine, MailPoet, posta bilgilerinin doğrudan WordPress veritabanından alınmasına izin verir. Sonunda, Otomatik son içerik modülünde sayısız kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Bu seçenekler Mesaj başlığı, uzmanlar, tam yayın içeriği, yazar bilgisi, öne çıkan resim, Kategori / etiketler ve daha fazlasıdır.

WooCommerce entegrasyonu

MailChimp, bir kullanıcının WooCommerce'ı eklenti aracılığıyla entegre etmesine izin verir. Ancak bu eklentinin incelemeleri alt düzeyde olduğundan, bu WooCommerce eklentisinde bir güvenilirlik sorunu var.

Diğer taraftan, MailPoet sitesinde, çevrimiçi mağaza sahiplerinin e-posta pazarlamalarını kolaylaştırmasını kolaylaştıran MailPoet'e eklemek için Woo-commerce özellikleri oluşturdular.

MailPoet Premium sürümlerinde WooCommerce Email Plug-In, WooCoomerce ödeme sayfanıza GDPR dostu bir kayıt formu eklemenizi sağlayacak. Bunun dışında, ürünlerinizi kategorilerine eklemek için kullanılabilecek güzel tasarlanmış şablonlar içeren geçmiş alımlarına göre kişisel e-posta da gönderebilirsiniz. Böylece, kullanıcılarınız WooCommerce mağazanızda alışveriş yaptığında, onlara yararlı ve belirli bir kullanıcı için alakalı olan otomatik e-postalar gönderebileceksiniz.

MailChimp vs MailPoet: A / B testi

Her e-postanızı öncekinden daha iyi hale getirmek için konu satırı tasarımı ve Mailchimp’de A / B testi ile bağlantı yerleştirme ile deneme yapabilirsiniz. Sonuç olarak, hangi tür e-postaların hedef kitlenize göre daha iyi çalıştığını anlamanıza yardımcı olur ve başarılı bir örneklemle bu kampanyaya devam edebilirsiniz.

MailChimp'ten farklı olarak, MailPoet'te A / B testi için bir hüküm yoktur. Maksimum dönüşüm oranı elde etmek için hangisi biraz hayal kırıklığına uğradı?

Bir bonus noktası: E-posta pazarlamasından kaçınmak için çaylak hataları

Birçok şirket, e-posta pazarlamasını maksimum müşteriye ulaşmak için kullanmaya başladığında birçok hata yapar. İşte e-postanızı göndermeden önce kaçınılması gereken genel tuzaklar.

İşleminizi etkileyen ilk şeylerden biri gönderenin adıdır. E-postanızı (e-posta korumalı) veya (e-posta korumalı) ile gönderirseniz, muhtemelen açık oranınız aşağıda olacaktır. Bundan kaçınmaya çalışın.

Göre Sürekli İletişim, tüm e-postaların yaklaşık% 61'i bir mobil cihazda açık. Dolayısıyla, e-postanız mobil yanıt vermeyecekse, e-postanızın yüksek bir açık oran elde etmemesi ihtimali yüksektir. E-posta açıksa, sağladığınız bağlantıya bir tıklama gelmez

Herkes aynı zamana sahip değil. Mesajınız son okuyucu ile alakalı olmalıdır. Herhangi bir şirketin CEO'suna atılıyorsanız, kişiselleştirilmiş bir e-posta yazmanız gerekecektir. Kişinin profilini ne yaptığını, hangi alanda olduğunu incelemelisiniz.

Potansiyel müşterilere ulaşmayı engellemek için gittikçe daha fazla e-posta gönderen segmentasyon hakkında istatistikler var. E-posta kampanyasının yalnızca% 11'i bölümlere ayrılmıştır.

Bu nedenle, daha iyi bir dönüşüm oranına sahip olmak için e-posta kampanyalarınızı sınıflandırmalı ve özelleştirmelisiniz.

 • Karmaşık e-posta içeriği

Kullanıcıların, e-postaları çok uzun zamandır ve çok zor anlamaları durumunda değilsiniz. Basitleştirerek, net düşünmelerini ve ürününüzü satın almalarını veya bir blog için kaydolmalarını sağlayacak bir eylemde bulunmalarını sağlarsınız. Bu yüzden e-postanızı karışık yapmayın.

Hızlı Linkler:

Sonuç: Mailchimp vs MailPoet Karşılaştırma 2019 | Hangisi daha iyi?

WordPress panonuzda kullanabileceğiniz basit bir e-posta pazarlama çözümü arıyorsanız, MailPoet sizin için en iyi seçimdir. Bütçeniz kısıtlıysa ve yüksek fiyatlara sahip değilseniz, MailPoet tam size göre.

Ancak, e-posta pazarlamaya ve bütünsel bir pazarlama platformu aramaktan çok daha fazlasına ihtiyacınız varsa, MailChimp doğru bir seçenektir. Mailchimp aracılığıyla sosyal medya ücretli reklamlar, reklamları yeniden hedefleme, gelir yönetimi gibi önemli pazarlama ve reklamcılık işleri kolayca yapılabilir.

Unutmayın, e-posta pazarlaması, izne dayalı pazarlamayı hedefleyerek işinizi geliştirmek içindir. Gereksinimlerinize uygun bir araç seçmelisiniz.

CloudWays

Artıları

 • Özel Fırsat, Kullandıkça Öde
 • Güvenilir WordPress Barındırma
 • Top Notch Müşteri Desteği
 • Hızlı ve Kullanışlı

Eksileri

 • Gerekli Temel Teknik Bilgi

Source link

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Compare items
 • Total (0)
Compare