Picoscience ve yeni materyallerin bolluğu

SaveSavedRemoved 0
Deal Score0
Deal Score0


Önümüzdeki birkaç on yılda devrim yaratan teknoloji keşifleri, günlük hayatı değiştirecek olanları, nanomalzemelerin behemoth gibi görünmesini sağlayacak kadar küçük yeni malzemelerden gelebilir.

Bu yeni malzemeler, bir nanometreden bin kat daha küçük ve bir mikrometreden milyonlarca kat daha küçük olan (kendisi insan saçı genişliğinden daha küçük) olan pikometre ölçeğinde tasarlanacak ve geliştirilecektir.

Yeni bir parçadaki atomların taramalı iletim elektron mikroskopisi görüntüsü. Resim kredisi: Brookhaven Ulusal Laboratuvarı

Bu çalışmayı yapmak için, bilim adamlarının bu mükemmel şekilde kontrol edilen malzemeleri ölçebilecek ve yönlendirebilecek bir dizi yeni ekipmanı çalıştırmak için eğitime ihtiyaçları olacak. Araştırma, materyalleri teorik olarak tasarlamayı, üretmeyi ve özelliklerini tanımlamayı içerir.

at Yale Üniversitesi, bunun için bir isim var: picoscience.

Araştırmacılar, küçük, hızlı ve beyindeki nöronları taklit etmek, mıknatıslarla hesaplamak ve kuantum mekaniği ile hesaplamak gibi birçok yolla yeni malzemeler icat ediyorlar. Bilim adamları son zamanlarda yeni bir yazar ders çalışma picoscience'ı başka bir yöne yönlendiren: periyodik cetvelden elementler almak ve yeni materyalleri dağıtmak için atomaltı seviyede onlarla bağlantı kurmak.

Araştırmacılar, elementleri bir atomik düzlemde bir katman halinde katmanladılar, böylece bir atom kalınlığında titanyum oksit levhaları, bir elektronu aynı kalınlıkta kobalt oksit levhalarına aktardı. İşlem, kobalt oksit tabakasının elektronik konfigürasyonunu ve manyetik özelliklerini değiştirdi.

Kaynak: NSF

<! –

Yorum Yap bu haber veya makale

->

Source link

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare