Sidecar macOS Catalina, tüm Mac ve iPad ile çalışmıyor. Ama bir numara var – Teknoloji Haber Dünyası

SaveSavedRemoved 0
Deal Score0
Deal Score0


İşletim sistemi Apple ürününü, yalnızca uyumlu cihazların uygunluğunu göstermediği için değil aynı zamanda para tasarrufu yapan kullanıcıları da gösterdiğinden dolayı yükseltir. Güncellemenin piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkan işlevlerin çoğunun, bir kez App Store'da bulunan üçüncü taraf uygulamaların olasılığını kopyalar. Bu yüzden iOS üzerinde QR kodları, Night Shift modu, macOS'taki ekranın renk sıcaklığı ve çok daha fazlası vardı. Bu yüzden Apple, Mac'inizi Mac'inize harici bir monitör olarak bağlamak için macOS Catalina serbest modu Sidecar desteği eklediğinde her şey özellikle memnun oldu. Ancak kendi içinde sahip olduğu sınırlamaları unutmayınız.

İPad'inizi Mac'inize ikinci monitör olarak bağlama

Sidecar, Apple cihazları için ekosistem fırsatlarını genişleten birçok yenilikten biridir. Mac'inizle birlikte iPad görüntüsünde de görüntülenen ve dokunmatik ekran üzerindeki bilgisayarın öğeleriyle etkileşime girmenizi sağlayan uygulamanın aksine Duecar, çok daha işlevsel ve kullanışlıdır. Dahası, normal mod kablo gerektirmez ve iPad'i Mac'te grafik tablet olarak kullanmanızı, Mac'te kalemle çizim yapmak veya değişiklik yapmak için kullanmanızı sağlar. Bu sadece işe yarıyor, ne yazık ki her bir cihaz için çekingen değil.

Sidecar ile iPad

Bir Mac'e Sidecar ile bağlanmak gibi görünüyor iPad değil. Bağlantı için önemli bir koşul, tabletin Apple Pencil ile uyumluluğu. Kalem modunun gerekli olmamasına rağmen, yalnızca aşağıdaki iPad modellerini destekler:

 • iPad Pro (tüm nesiller);
 • iPad Air 3 (2019)
 • iPad mini 5 (2019)
 • iPad 6 (2018)
 • iPad 7 (2019)

Hangi Mac, Sidecar'ı destekler?

Mac de o kadar net değil. İPad gibi, Apple da bir nedenden dolayı Sidecar üzerinden tablete bağlanabilecek bilgisayar sayısını sınırlamaya karar verdi:

 • iMac (2015 sonu ve sonrası);
 • MacBook Pro (2016 V. ve üstü);
 • MacBook Air (2018 V. ve üstü);
 • Mac Mini (2018 V.);
 • MacBook (2016 V. ve üstü);
 • iMac Pro (2017 V.)

See also: How does Sidecar on iPad and Mac

Daha eski bir Mac modellerinde bir Sidecar'ın kullanımında ne gibi kısıtlamalar var ki, macOS Catalina'ya geçtikleri halde söylemesi zor. Her şeyin donanımda olduğu varsayılabilir, ancak neden bu durumda, iMac 2015 sürümünün aynı dönemdeki Sidecar ve MacBook Pro ile ya da MacBook Air 2017 ile uyumlu olduğu varsayılabilir – hayır? Cupertino'da bunu donanım sınırlamalarına bağlıyor, ancak kullanıcıları başka bir yasakla yalnız bırakarak ayrıntılara girmemeyi tercih ediyor.

Eski bir Mac'te Sidecar nasıl açılır

Ancak, Mac olmayan bir ürüne bir Sidecar eklemeyi deneyin.

/System/Library/PrivateFrameworks/SidecarCore.framework/Versions/A/SidecarCore yolunu takip edin ve SidecarCore dosyasını kopyalayın. O zaman sistem bütünlüğünün korunmasını devre dışı bırakmanız gerekir. Bunu yapmak için, üst menü çubuğundaki Apple logosuna tıklayın, ardından “Yeniden Başlat” a basın ve CMD + R tuşlarını basılı tutun. Böylece kurtarma modunda yeniden başlatmaya başlayacağız. Ardından bir terminal açın ve csrutil devre dışı bırak komutunu girin. Komuta girdikten sonra, tekrar Enter tuşuna basarak işlemi onaylayın ve Mac'i yeniden başlatın.

Şimdi buraya yama dosyasını indirin ve arşivden çıkarın. MacOS Catalina'yı yükleyen çalışma Sidecar üzerindeki kısıtlamanın kaldırılmasına yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için tekrar bir terminal açın, chmode komutunu girin, yama dosyasını terminal penceresine sürükleyin ve Enter tuşuna basın. Bundan sonra, sudo komutunu tekrar terminale girin ve yama dosyasını terminal penceresine sürükleyin. Bu, jest Drag & Drop tarafından yapılır ve bu nedenle herhangi bir zorluğa neden olmamalıdır.

İşlemi tamamlamak için Mac'i yeniden başlatın ve Sistem tercihlerini açın. Her şey doğru yapılmışsa ve bir hata olmamışsa, açılan pencerede bir ikon uygulamasını görmeniz gerekir. Açın, görüntüleme seçeneklerini yapılandırın ve etkinleştirin ve ardından iPad'inizi Mac'e bağlamayı deneyin. Bunu yapmak için, durum çubuğunda simgesine tıklayın ve iPad'inizdeki açılır menüden Hakkında'yı seçin.

Bu numara, birkaç sınırlama getirmesine rağmen, macOS Catalina'nın piyasaya sürülmesi üzerine çalışıyor. Özellikle, eski Mac kuvveti üzerinde Sidecar'ı etkinleştiren kullanıcılar, iPad'de görüntülenen görüntünün kalitesine, komutların uygulanmasındaki gecikmeye ve kablosuz modun eksikliğine katlanmak zorunda kaldılar. Ancak bu talimatın hükümlerinin uygulanmasına karar vermiş olsanız bile, bunun güvenli olmadığını ve yaptığınız tüm eylemleri kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın.Source link

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Total (0)
Compare