Karma Automotive (eski adıyla Fisker), şirket el değiştirdikten yıllar sonra ortaya çıkmış olabilir, ancak çarpıcı SC2'den başlayarak 2019 LA Auto Show'da bir sıçrama yaptı. 1,100 HP ve 10,500 lb-ft tekerlek torku üreten öne ve arkaya monte edilmiş ikiz elektrik motorlarına sahip olan, 1,9 saniyenin altında 0-60 mph hıza ulaşabiliyor. Tek bir şarjla 350 mil menzili sunan I şeklinde 120 kWh pil ile çalışır. Daha fazla oku Ek resim ve bilgi için.


Fisker Karma SC2
Fisker Karma SC2
Fisker Karma SC2
Diğer özellikler arasında karbon seramik frenler, bir itme yarışı süspansiyonu, bir tork vektörü dişli kutusu ve yüksek performanslı kullanım için bir ultrasonik dinamik rejeneratif panel bulunmaktadır. Karma’nın Drive and Play teknolojisi, otomotiv ve oyun meraklılarının, önceki sürüşlerini kendi araçlarında simüle edilmiş bir sürüş deneyimi ile yeniden yaşamalarını sağlar. Bu sistem ön camın altına yerleştirilmiş üç yüksek çözünürlüklü kamera ve hareket halindeyken, 3B bir ortamda, arabanın 360 derece yakalanmasını sağlayan frekans modülasyonlu sürekli dalga (FMCW) lidar sensörlerinden oluşur.

SC2’nin aşırı tasarımı ve oranları, Karma’nın benzersiz teknoloji, performans ve lüks kesişme noktalarının bir ifadesidir. Karma’nın şirket içi IP ve bileşenlerini kullanarak, caddeye hazır bir köprü tasarımı tasarlamaya kendimizi zorladık. Şimdi, Karma’nın açık platformu aracılığıyla, SC2’nin teknolojisi gelecekteki çeşitli araçlara entegre edilebilir ”dedi.