Pinterest'te Daha Fazla Takipçi Kazanabilmek için En İyi 4 Marka


İşletmeler markalarını Pinterest'te nasıl kurabilir?

Çoğu sosyal medya pazarlamacılar Pinterest'teki erişimlerinin nasıl genişletileceğini bulmakta zorlanıyorlar. Bu açıktır, çünkü bazı markalar sabitlenebilir ürünlere sahip değildir. İşte markanızın Pinterest'teki varlığını geliştirmek için bazı ipuçları.

Öncelikle, markanızın faydalanabileceği şaşırtıcı Pinterest özelliklerine erişmek için Pinterest ticari hesabına geçmelisiniz!

Pin ve Repin

Bu eski bir numara ama yine de çok faydalı. Başkalarının içeriğini sabitlemeniz ve yazdırmanız ve kendi panolarınızı oluşturmanız gerekir.

Pinterest, topluluğunuzla etkileşime girmenizi gerektiren bir sosyal ağdır. Her seferinde sadece bir pin yükleyemezsiniz. Ayrıca, markanıza uygun diğer içerikleri de yeniden belirlemeniz gerekir. Bu, markanıza gerçek ve etkileşimli bir his verir.

Web sitenizden kendi içeriğinizi yeniden kaplama ve sabitleme arasında mükemmel bir denge kurmanız gerekir. Ayrıca ortak çalışanlara açık panolar da oluşturabilirsiniz. Bu Pinterest etkileyicilerini panonuzdaki pimleri paylaşmaya davet edebilirsiniz.

Sosyal ağın kendisinden daha fazla içerik tutturduğunuzda Pinterest'te marka yetkisi elde edilir. Çok sayıda ürün içeren Pinterest profil sayfasını hedeflemeyin. Bunun yerine, ortak çalışanlar ve markanızı yansıtan çeşitli panolar içeren bir Pinterest sayfasını hedefleyin.

Soruları cevaplamak

Pinterest'te, nasıl yapılır panoları ve bazı açıklayıcı iğneler var. İnsanlar Infographics'e ve açıklayıcı iğnelere bakmak için Pinterest'e gidiyor. Kullanışlı iğneler sağladığını görürlerse sayfanızı takip ederler.

Ne yapabilirsin? Nasıl yapılır panolarına cevap verin ve açıklamalar sunun. Ayrıca, gönderilerini faydalı oldukları sürece tekrar da tutabilirsiniz. Bu, markanızın markanıza aşina olmayan daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayacaktır.

Hangi sorular sıklıkla kullanıcılar tarafından sorulur? Onları Pinterest'te arayın ve yardım isteyin. Bu bilgileri kullanın ve panolarınızı buna göre adlandırın.

Müşteri Başarı Hikayelerini Vurgula

İğnelerinize insani bir dokunuş eklemeyi unutmayın. Arkasında ilginç bir hikaye olmayan iyi bir pin nedir? Ürün fotoğraflarınız Pinterest'te bir hit olmayabilir, ancak müşteri başarı hikayeleriniz markanızı yeni seviyelere taşımaya yardımcı olabilir.

Gerçek bir müşteri tarafından kullanılan bir ürün seçin ve Pinterest'te yayınlayabileceğiniz olumlu geri bildirimler alın. İğnenin yaratıcı görünmesini ve markanızla aynı hizada görünmesini sağlamak için bazı metin ve görüntülerin üstünü kaplayabilirsiniz.

Müşteri referansları ve başarı hikayeleri yayınlamak, markanızı yükseltmenin en iyi yoludur.

Pinterest Yönetim Kurulu Stratejisi

İnsanlar içeriğinizi sabitliyorsa, içeriğinizin kesinlikle ilgilendikleri bir şey olduğu anlamına gelir. Tüketici araştırması yapmak için Pinterest'i de kullanabilirsiniz. Topluluk geri bildirimi, tüm markalarda olduğu gibi Pinterest'te faydalıdır.

Analytics bölümündeki İzleyici Görüşleri, takipçilerinize ve davranışlarına bir bakış verir. Bunu, Pinterest stratejinizi geliştirmek ve hedef kitlenizin nişini hedeflemek için kullanın.

Deneyiminizi DeğerlendirinSource link