ETH Zürih araştırmacıları, 3D baskıyla karmaşık cam objeler yaratmak için yeni bir teknik geliştirdi. 1980'lerde geliştirilen ilk 3B baskı tekniklerinden biri olan stereolitografiye dayanmaktadır. ETH işlemcisi André Studart'in liderliğindeki Karmaşık Malzemeler grubundaki David Moore, Lorenzo Barbera ve Kunal Masania, bunu mümkün kılmak için cam öncüllerinin bağlı olduğu plastik ve organik moleküller içeren özel bir reçine oluşturmak için gerekliydi. Daha fazla oku video ve ek bilgi için.Bu özel reçine, reçineyi UV ışık düzenleriyle ışınlamayı içeren, piyasada satılan Dijital Işık İşleme teknolojisi kullanılarak işlenebilir. Işığın çarptığı her yerde, reçine sertleşir, çünkü polimer reçinenin ışığa duyarlı bileşenleri açıkta kalan noktalarda çapraz bağlanır, böylece bir nesnenin katman katman inşa edilebileceği anlamına gelir.

Çıkarılabilir Inşa Yüzey Plakası ve UL Sertifikalı Güç Kaynağı 220x220x250mm ile Comlrow Creality Ender 3 Pro 3D Yazıcı

  • ÇIKARILABİLİR BİNA YÜZEY PLAKASI: 3D yazıcınızın yapı plakasına çok yönlü koruma sağlayın ve yapı yüzeyi boyunca tutarlı bir sıcaklık sağlayın. Soğuduktan sonra yazdırma modellerini çıkarmak kolaydır.
  • GÜVENLİ GÜÇ KAYNAĞI: Ender 3 Pro, yazıcınızı beklenmedik güç dalgalanmalarından koruyan, sıcak yatağı yalnızca 5 dakikada 110 ℃ sıcaklığa kadar koruyan UL Sertifikalı bir güç kaynağı ile birlikte gelir.
  • DEVAM BASKI FONKSİYONU: ​​Ender 3 Pro beklenmedik elektrik kesintileri yaşadıktan sonra son kaydedilen ekstrüder konumundan yazdırmaya devam edebilir.
  • YARI TOPLANTI KİTİ: Kurulumu kolay olan bu set, bir araya getirmeyi bitirdiğinizde 3B yazıcıların temel yapılarını öğrenmenize olanak tanıyan kısmen monte edilmiş olarak gelir. Makine mühendisliği ve elektronik alanında eğlenceli bir STEM eğitim deneyimi.
  • NE OLSUN: Ceality Ender 3 Pro 3D belirleyici, ömür boyu teknik destek ve 24 saat profesyonel müşteri hizmetleri.

Kazara olduğunu keşfettik, ancak bunu basılı nesnenin delik boyutunu doğrudan etkilemek için kullanabiliriz ”dedi.

[Kaynak]