fotoğraf kredisi: Dijitalleşelim
Sony, 20 Haziran 2019'da bir 'giriş cihazı' için patent başvurusunda bulundu ve 26 Aralık 2019'da WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) veritabanında yayınlandı. Patent çizimlerinde, solda iki düğme ve sağda iki düğme ile birlikte eksik bir PlayStation düğmesi ortaya çıkıyor. Her iki tarafta da basılabilen daha küçük bir düğme ile birlikte yukarı ve aşağı kaydırılabilen büyük bir hareketli düğme vardır. Daha fazla oku patent eskizleri ve ek bilgiler için.


PS5 DualShock Denetleyici
PS5 DualShock Denetleyici
Büyük hareketli düğme, alt taraftaki kolu uzatmak için kullanılabilir, böylece oyun kumandasını hızlı bir şekilde ellerinizin boyutuna ayarlayabilirsiniz. Küçük düğmenin üzerinde bir basınç sensörü bulunabilir, böylece düğmenin kısmen mi yoksa tamamen mi basıldığını doğru bir şekilde algılayabilir ve oyunun otomatik olarak buna ayarlanmasını sağlar. Dört kontrole de orta parmağınızla kolayca erişilebilir.

PlayStation 4 Konsolu – 1 TB İnce Sürüm

  • Eşleşen bir DualShock 4 Kablosuz Denetleyici olan yeni bir ince 1 TB PlayStation 4 sistemi içerir.
  • PlayStation Plus üyeliği (ayrı satılır) ile arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayın, oyunları çevrimiçi kaydedin ve daha fazlasını yapın.
  • En büyük oyunlar, TV, müzik ve daha fazlası. Twitch, YouTube, Facebook ve Twitter'da Paylaş düğmesine basarak destansı anlarınızı yayınlamak ve kutlamak için arkadaşlarınızla bağlantı kurun.
  • Montaj dahil değildir