Markanızı Taze Tutmak İçin 5 Şaşırtıcı Sosyal Medya Fikri


Pazarlamacılar için sosyal medya hesapları yürütmenin en zorlu görevlerinden biri, yeni yeni fikirler bulmaktır. Dürüst olmak gerekirse, birden fazla sosyal platformda hokkabazlık yapmak ve onları güncel ve ilgi çekici içeriklerle güncel tutmak zor olabilir. Takipçilerinizin her zaman yeni bilgiler için aç olduklarını ve tutarlı bir şekilde yayınlamanızı beklediklerini düşünün, aksi takdirde onları kaybedersiniz.

Aynı içeriği tekrar tekrar geri dönüştürmek cazip gelse de, feed'iniz bayat hissetmeye başlayacaktır. Bu nedenle markanızın kollarında birkaç sosyal medya fikri olması gerekiyor. Neyse ki, takipçilerinizi yıl boyunca etkileşimde tutmak için kullanabileceğiniz fikirlerin bir listesini hazırladık.

  • Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikten yararlanın

Zaman zaman, takipçilerinizden veya hayranlarınızdan kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği paylaşmayı düşünün. Bunu yapmak markanıza yepyeni bir bakış açısı kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda hedef kitlenizle ve potansiyel müşterilerinizle daha güçlü bir ilişki oluşturur. Dahası, tüketicilerin% 76'sından fazlası ortalama bir kişiden markanın kendisine göre bilgiye güveniyor. Böylece, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, hedef kitleniz arasında markaya olan güveni artıracaktır.

  • Günlük, haftalık veya aylık bir program oluşturun

Düzenli bir program veya içerik dizisi oluşturmak, takipçilerinizle veya hedef kitlenizle tutarlı bir şekilde etkileşim kurmanıza olanak tanır. Kitlenizin uğraştığı, ağrı noktaları da dahil olmak üzere markanızla ilgili konuları tartışarak başlayabilir ve bunların üstesinden nasıl gelinebileceğiniz konusunda fikir verebilirsiniz. Ayrıca, kitlenizi eğitmek ve onlarla etkileşimde bulunmak için bir "bana her şey sor" dizisine ev sahipliği yapabilirsiniz. Bunlar temel olarak bilgiyi, içgörüleri, deneyimleri, zorlukları vb. Paylaştığınız Soru-Cevap oturumlarıdır. Ayrıca, diziniz hakkındaki kelimeyi Twitter gibi diğer sosyal medya platformları aracılığıyla da yayabilirsiniz.

  • Bir yarışma veya hediye verin

Herkes bedava şeyleri sever! Bunu hedef kitlenizle etkileşim kurmak, marka bilinirliğini artırmak ve takipçilerinizi büyütmek için kullanmaya ne dersiniz? Tailwind'e göre, yarışmalar düzenleyen hesaplar düzenli olarak yapmayan hesaplardan yaklaşık% 70 daha hızlı büyüyor.

  • Sahne arkası içeriğinin bir kısmını sağlayın

Takipçilerinizle ara sıra samimi ve kişisel olmak, markanızın kaliteli hizmet ve ürünler sunmanın ne kadar çalıştığını bildirmesine yardımcı olur. Bu, kitlenizle sağlam bir ilişki kurmanızı sağlar.

Dahası, markanızın başarınızı ve zaferinizi kutlamak için elde ettiği bir kilometre taşını takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Bu, bir yayında yer almaktan, satış hedefine ulaşmaktan veya başka bir başarıdan herhangi bir şey olabilir.

Video içerik pazarlaması, başarılı modern markalar için olmazsa olmaz bir strateji haline gelmiştir. Çoğu işletme, bu pazarlama biçimini erişilemez olarak görse de, video içeriği diğer içerik türlerinden daha fazla paylaşım aldığından listenin başında olmalıdır. Başlamak için, daha fazla etkileşim için çeşitli sosyal medya platformlarına 30 ila 60 saniyelik video klipler ekleyebilirsiniz. Bu kısa klipler küçük düzenlemelere ihtiyaç duyar, birkaç saniye içinde çekilebilir ve paylaşıma hazırdır.

Sosyal medya feed'inizi taze tutmak için fikirler bulmakta sorun yaşıyorsanız, yukarıda belirtilenleri dahil etmeyi düşünün. Ayrıca, sizi doğru yönde yönlendirmek için yepyeni bir bakış açısı ve uzman tavsiyesi için Dubai'deki en iyi sosyal medya şirketi ile ortaklık kurabilirsiniz.

Deneyiminizi DeğerlendirinSource link