Nikola Corporation, tahmini 600 mil menzili ile Badger elektrikli kamyonetini tanıttı. Şu anda piyasadaki diğer elektrikli kamyonların aksine, bu 980 ft-lbs sunmak için tasarlanmıştır. tork, 906 pik HP ve 455 sürekli HP'den oluşuyor ve sertifikalı parçaları ve üretim tesisleri kullanılarak başka bir OEM ile birlikte üretilecek. Bu yıl Phoenix'te Nikola World 2020'de tanıtılacak. Daha fazla oku ek resimler ve bilgiler için.


Nikola Badger Elektrikli Kamyonet
Nikola Badger Elektrikli Kamyonet
Bu araç, bir inşaat şirketinin ona atabileceği hemen hemen her şeyi kaldıracak şekilde tasarlanmıştır ve hem sürekli çekme, HP hem de menzil dahilindeki piyasadaki tüm elektrikli kamyonetlerden daha iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Bir şantiyeye jeneratör olmadan yaklaşık 12 saat boyunca yardımcı olmak için yeterli güç olan aletler, ışıklar ve kompresörler için 15 kilovat güç prizi ile donatılmıştır. Badger ayrıca, minimum performans kaybıyla 0-100 mil / saat'lik lansmanları idare etmek ve pillerin ve yakıt hücresinin gelişmiş yazılım harmanlamasıyla% 40'a kadar kalitelerde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, tam yüklü bir römork ve 18.000 lbs'lik birleşik araç ağırlığı ile, motor duraklaması olmadan% 30 derecesinde durma noktasından başlayabilir.

Nikola Badger Elektrikli Kamyonet
Nikola Badger Elektrikli Kamyonet

Nikola, yarı kamyon programımızda milyarlarca teknolojiye sahip, neden bir kamyonete dönüştürmüyorsun? Yıllardır bu karşılama programı üzerinde çalışıyorum ve piyasanın artık enerjiniz tükenmeden tam gün çalışacak bir şey için hazır olduğuna inanıyorum. Bu elektrikli kamyon iş, hafta sonu kaçamakları, çekme, off-road için veya performans kaybı olmadan kayak pistlerine çarpmak için kullanılabilir. Bu sıcaklık ve koşullarda başka hiçbir elektrik alıcısı çalışamaz ”dedi.