2020'ye Hakim Olacak En Büyük 10 Ticari Trend


Satışlarınızı artırmak istiyorsanız, şimdi e-ticaret pazarlama stratejinize göz atmak için mükemmel bir zaman. Senin e-Ticaret web tasarımı işaretine kadar? E-Ticaret uygulamanız nasıl? İşletmeler satış için aç, pazarlamacılar da dönüşüm için aç. Bu sene egemen olacak büyük e-Ticaret trendlerinden bazılarını deneyerek 2020'ye dalın!

İşte, 2020'de merkezde yer alması beklenen e-ticaret trendlerinden bazıları ve bunları işinize nasıl uygulamanız gerektiği.

1. Sosyal alışveriş

Instagram ve Pinterest sosyal alışverişi başka bir seviyeye taşıdı ve işletmelerin ürünlerini çevrimiçi satmaları için anında popüler ortamlar haline geldi. Uygulamada çalışan bu alışveriş modals, müşterilerin platform üzerinden kolayca ürün satın almalarına izin verir.

2. Tek tıklamayla sipariş

Daha fazla işletmenin e-ticaret mağazalarını daha mobil uyumlu bir uygulama veya web sitesine özelleştirerek cep telefonlarına götürmesini bekleyin. Tek tıklamayla sipariş veya satın alma bu 2020'de bir hit olacak.

3. Otomasyon

İşletmeler operasyonlarını ölçeklendirmenin yollarını arıyorlar. Böylece, işletmenin performansını optimize etmek ve maliyetten tasarruf etmek için otomatikleştirilmiş daha fazla görev gerçekleştirilir. Daha fazla şirket pazarlama ve müşteri hizmetleri gibi alanları otomatikleştirecek.

4. Etki yaratan pazarlama

Mikro-etkilenenler daha fazla kar elde edecek sosyal medya pazarlama ajansları influencer-marketing'i en büyük taktiklerinden biri olarak kullanma konusunda yaratıcı olmak. Bu ortaklıklar, markaların müşterileriyle bağlantı kurmasına olanak tanır.

5. Animasyon

Animasyon 2020'de büyük bir hit olacak. Daha fazla insana ulaşmak için e-posta kampanyalarınızda animasyon ve diğer pazarlama çabalarınızı kullanmayı deneyin. Daha fazla e-Ticaret web sitesi potansiyel müşterileri çekmek için daha fazla animasyon kullanacaktır.

6. Ertesi gün teslimat

Satıcılar, müşterileri için ertesi gün teslimat hizmeti sunmakta ve bu da diğer satıcılar arasındaki rekabeti hızlandırabilmektedir. Giysi veya diğer ürünler için alışveriş yapan müşteriler artık ürünlerini 24 saat içinde alabilirler – bu, satıcıların müşterilere hızlı bir şekilde yanıt vermeleri ve müşteriler için büyük bir kazançtır!

7. Yapay Zeka (AI)

Chatbot'lar, özellikle e-ticaret web sitelerinde müşteri hizmetinde devrim yaratıyor. Daha fazla marka müşterileriyle etkileşim kurmak ve ürünlerini müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlamak için kullanacağı için bu eğilim 2020'de yükselmeye devam edecektir. Bu 7/24 destek sağlar ve müşterileri memnun eder.

8. Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik (AR ve VR)

e-Ticaret mağazaları AR ve VR teknolojilerini kullanma konusunda yaratıcı hale geliyor. Ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek için AR özellikli bir alışveriş deneyimi kullanıyorlar.

9. Etkileşimli Ürün Görselleştirme

Etkileşimli Ürün Görselleştirme, kullanıcıların alışveriş yaparken çevrimiçi mağaza içi deneyime sahip olmalarını sağlar! Bu, çevrimiçi alışveriş yaparken müşterinin satın alma sürecinde yardımcı olabileceği için herhangi bir tereddütten kurtulmaya yardımcı olur.

10. YZ aracılığıyla kişiselleştirilmiş e-Ticaret

Şirketler daha fazla kullanıcı deneyimi sağlamak ve markalarını pazarlamak için ilgili verileri (örneğin satın alma geçmişi / tüketici davranışı) kullanacaktır. AI aracılığıyla, e-ticaret mağazaları yeniden siparişler için hatırlatıcılar ayarlayan bir sistem geliştirebilir.

Deneyiminizi DeğerlendirinSource link