Eski NASA mekik astronotu Mike Massimino, Uluslararası Uzay İstasyonunda hayatın Dünya'ya göre nasıl farklı olduğunu açıklıyor. Dünya yüzeyinden 200 mil yukarıda olduğunuz pahalı bir yüksek teknoloji kamp gezisi olduğunu düşünün. Massimino, uzayda geçirdiği süre boyunca pizzaya özlem duyduğunu ve kısa bir süre önce orada gerçekten bir miktar havalandığını söyledi. NASA gıda teknolojisi uzmanları, uzaya fırlatılmadan önce astronotların özel bir gıda laboratuvarında test ettiği yemekler yaratıyor. Hepsi hazırlık süresini ve dökülme olasılığını en aza indirgemek için önceden paketlenmiş olarak gelir. Daha fazla oku dört video ve ek bilgi için.
Massimino NASA'nın makarnası ve peynirinden keyif alıyordu ve dünya çapında olduğu kadar çevrimiçi hediyelik eşya dükkanlarında da bulunan “astronot dondurması” nı nefret ediyor, çünkü ona yiyeceklerden çok inşaat malzemesi gibi geliyor. İlgili haberlerde, içecekler tüketilmeden önce su ile karıştırılmış susuz toz olarak sunulmaktadır. Bu sıvılar kamışlı plastik torbalardan yudumlanırken, katı yiyecekler, yüzmelerini önlemek için mıknatıslı bir tepsiye bağlı bir bıçak ve çatalla yenir. Bununla birlikte, istasyonun hava filtrelerini ve diğer ekipmanları tıkamasını önlemek için kırıntılar da dahil olmak üzere yüzen yiyecekler toplanmalıdır.


Uzay istasyonlarındaki duşların 1970'lerin başında Skylab ve Salyut 3'te tanıtıldığını biliyor muydunuz? Doğru, Salyut 6 tarafından, 1980'lerin başında, mürettebat, aylık bir etkinlik olan uzayda duşun karmaşıklığından şikayet etti. ISS duş içermez, bunun yerine mürettebat su jeti ve ıslak mendiller kullanarak diş macunu tüpü benzeri bir konteynırdan dağılan sabunla yıkar. Sudan tasarruf etmek için durulamayan şampuan ve yenilebilir diş macunu da sağlanır.

LEGO Oluşturan Uzman NASA Apollo 11 Lunar Lander 10266 Yapı Seti, Yeni 2020 (1,087 Parça)

  • İnsanın aydaki tarihi yürüyüşünün 50. yıldönümünü kutlamak için NASA ile işbirliği içinde geliştirilen, ikonik Apollo 11 Eagle Lunar Lander'in bu son derece ayrıntılı koleksiyon LEGO kopyası muhteşem bir ekran modelidir
  • Çıkarılabilir çıkış ve iniş aşamaları, ay yüzeyi ekran tabanı ve NASA ayrıntılı uzay kıyafetleri ile 2 astronot minifigürü dahil olmak üzere inanılmaz ayrıntılarla doludur.
  • LEGO İçerik Oluşturucu Uzmanı Apollo 11 Lunar Lander, ev veya ofis için etkileyici bir görüntü sunuyor
  • Gelişmiş LEGO Creator Expert Apollo 11 Lunar Lander modeli, uzay ve NASA hayranları ve 16 yaşından büyük çocuklar için harika bir hediye yapan zorlu ve ödüllendirici bir LEGO bina setidir.
  • LEGO İçerik Oluşturucu Uzmanı NASA Apollo 11 Lunar Lander, 20 cm yükseklik, 20 cm genişlik ve 20 cm derinliktedir

LEGO Fikirler NASA Apollo Satürn V 21309 Çocuklar ve Yetişkinler için Outer Space Modeli Roket, Bilim Bina Kiti (1969 Parça)

  • NASA Apollo Saturn V'nin metre yüksekliğindeki (yaklaşık 1: 110 ölçekli) model roketiyle insanları aya götüren roket fırlatmasını hayata geçirin Astronot figürlerine sahip bu uzay oyuncağı, Satürn V'nin tamamladığı birçok görevi oynamanıza izin veriyor .
  • Satürn V roket kiti, fırlatma kaçış sistemi, komut ve servis modülünün altında 3 adet çıkarılabilir roket aşaması (birinci, s-ii saniye ve s-ivb üçüncü) içerir. Ayrıca, Lunar Lander ve splashdown roket oyuncağına eşlik etmek için 2 minifigure var.
  • Satürn V roketini inşa ettikten sonra, uzay aracını 3 ayakla yatay olarak görüntüleyebilirsiniz. Lunar Lander komuta ve servis modülleri ile kenetlenirken, Lunar Orbiter roketi uzaya gönderir.
  • Bu NASA oyuncağı ve insanlı Apollo Moon misyonları ve bu yapı ve oyun setinin fan tasarımcıları hakkındaki kitapçığa dayanan aksiyon figürleri ile uzay maceralarını yeniden yaratın
  • Bu uzay gemisi oyuncak 100 cm yüksekliğinde ve 17 cm çapındadır. 1.969 adet içerir ve 14 yaş ve üstü erkek ve kızlar için idealdir.