Yeni donanım ayrıntılarına girmeden önce Microsoft, oyunculara yeni Xbox Series X konsollarının 70 inçlik buzdolabının hiçbir yerinde olmadığı ve yalnızca 11,85 inç yüksekliğinde olmasını sağlamak istedi. Yani, orada sürpriz olmayacak. Donanım tarafında, Xbox ekibi yeni konsolun 8 çekirdekli bir AMD Zen 2 CPU ve bir RDNA 2 sınıfı GPU ile güçlendirileceğini doğruladı. Daha fazla oku uygulamalı ve teknik demo videolar için.Ekibin bahsettiği diğer bir yeni özellik de donanım ve yazılım arasındaki sıkı entegrasyonu ifade eden Xbox Velocity Architecture idi. Bu devrim niteliğindeki yeni mimari, oyun varlıklarının akışı için optimize edilmiştir, böylece konsol geliştirmede daha önce hiç görülmemiş yeni yeteneklerin kilidini açar. 100 GB oyun varlıklarının geliştirici tarafından anında erişilebilir olmasını sağlar.

Xbox One S 1 TB Tamamen Dijital Sürüm Konsolu (Disksiz Oyun)

  • Xbox One S tamamen dijital sürümü ile tüm dijitale geçin ve disksiz oyunun tadını çıkarın
  • Xbox tüm erişim yoluyla satın alınırsa: 24 ay boyunca düşük aylık ödemelerin, ön ödemesiz, 100'den fazla yüksek kaliteli oyun ve çevrimiçi çok oyunculu oyunun keyfini çıkarın. Artı konsol yükseltme seçeneği
  • Paket içeriği: Xbox One S 1 TB Tamamen dijital baskı konsolu (Disksiz oyun), kablosuz oyun kumandası, 1 aylık Xbox Live Gold ve Minecraft, Hırsızlar Denizi ve Fortnite Battle Royale için indirme kodları
  • Fortnite Battle Royale içeriği, 2000 V-Bucks, Efsanevi Rogue Örümcek Şövalye Kıyafeti ve oyun içi zorlukların kilidini açan 2 Stil Varyantını ücretsiz Fortnite Battle Royale ve Yaratıcı Modlar'da içerir. Fortnite Battle Royale, Sea of ​​Thieves ve minecraft'ta çok oyunculu (abonelik ayrı satılır)
  • Hırsızlar Denizi gibi her yerde Xbox Play ile başka bir Xbox One veya Windows 10 PC'de kaldığınız yerden devam edin

Xbox Series X, GPU performansında büyük bir artış sunacak ve donanım hızlandırmalı raytracing gibi yeni özelliklerle grafikteki sanat durumunu yeniden tanımlamaya ve ilerlemeye devam edecek. Bu neslin yalnızca grafik veya çözünürlükle tanımlanacağına inanmıyoruz ”diyor Xbox Series X Ürün Yönetimi Direktörü Jason Ronald.