fotoğraf kredisi: Araba Kepçeleriyle Mecum
Ford Mustang SSP, 1982-1993 yılları arasında sunulan Ford Mustang tabanlı hafif bir polis arabası paketidir. O zamanlar piyasadaki diğer ağır sedanlara karşı polis teşkilatlarına daha hızlı bir seçenek sunmak için tasarlandı. SSP kısaltması, yalnızca kolluk kuvvetleri kullanımı için yapılmış özel bir Foxbody Mustang süslemesi olan Özel Hizmet Paketi anlamına gelir. Daha fazla oku Kanada Kraliyet Atlı Polisi için üretilen bu nadir 1989 Ford Mustang SSP'nin ek resimleri için.


Ford Mustang SSP RCMP Kanada Polis Arabası
Ford Mustang SSP RCMP Kanada Polis Arabası
Ford Mustang SSP RCMP Kanada Polis Arabası
Ford Mustang SSP RCMP Kanada Polis Arabası
Ford Mustang SSP RCMP Kanada Polis Arabası
Bu özel 1989 modeli (Birim no. FH90-7), Kanada Kraliyet Atlı Polisi'nden Onbaşı Brad Popwich'e Saskatchewan polis departmanı tarafından kullanılmak üzere nadir bulunan 5 vitesli manuel bir konfigürasyonda yayınlandı. 5.0L V-8 motorla birlikte gelir ve radyo, sirenler ve ışıklarla birlikte servise hazırdır. Daha fazla bilgi burada.

LEGO Creator Expert Ford Mustang 10265 Yapı Seti (1471 Parça)

  • Beyaz yarış şeritlerine sahip koyu mavi kaporta, sağlam lastiklere sahip 5 kollu jantlar, ayrıntılı iç mekan, V8 motoru ve özelleştirme eklentileri içeren 1960'lı yılların Ford Mustang GT'nizi oluşturun ve özelleştirin!
  • Bu “American muscle car model” i birlikte verilen süper şarj cihazı, arka ördek kuyruğu spoyleri, etli egzoz boruları, ön çene spoyleri ve azotlu oksit tankı ile özelleştirin
  • 10 cm yüksekliğinde, 34 cm uzunluğunda ve 14 cm genişliğinde
  • 1471 adet – 16 yaşından büyük erkek ve kız çocukları ve her yaştan hayranlar ve büyük çocuklar için
  • Bu LEGO Creator Expert Ford Mustang 10265 seti, yaratıcı bina için diğer tüm orijinal LEGO setleri ve LEGO tuğlalarıyla birlikte inşa edilebilir

SSP modelleri bir dizi kullanıma hizmet etti ve genellikle her bir kolluk kuvvetinin özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirildi. Bu birimlerin yaklaşık 15.000 örneği kolluk kuvvetleri tarafından satın alınmıştır. Birçoğu bugün hala ya kolluk kuvvetlerinin bir rolü, teşhir araçlarından DARE araçlarına veya koleksiyoncuların elinde.