Gökbilimciler, gerçekte ne kadar büyük olduğunu bulmak için yakındaki galaksilerin hareketini kullanarak Samanyolu galaksisinin kenarını keşfettiler. Akıllara durgunluk veren 1.9 milyon ışıkyılı çapında ve adını verdiği parlayan spiral disk parçasından 15 kat daha geniş. Diskin ötesinde, ışık yaymadığından ölçülmesi son derece zor olan görünmez bir “karanlık madde” halesi vardır. Daha fazla oku video ve ek bilgiler için.Durham Üniversitesi bilim adamları, Samanyolu'nun etrafındaki nesnelerin hareketini ölçerek kenarını anladılar ve daha sonra büyük gökadaların nasıl oluştuğuna dair simülasyonlar kullandılar ve “kenarda” diğer yörüngesindeki gökadaların hızının keskin bir şekilde düştüğünü buldular. Durham Üniversitesi'nden Ali Deason ve ekibi bu “düşüşü” Samanyolu'nun merkezinden yaklaşık 950.000 ışıkyılı uzaklıkta buldu.

Satış

Leofanger Galaxy Goblen Evren Yıldızlı Gökyüzü Goblen Duvar Asılı Samanyolu Uzay Goblen Psychedelic Goblen Bulutsusu Başlık Yatak Odası Yatak Odası Oturma Odası için Goblen (W78.7 × H59.1)

  • YUMUŞAK KUMAŞ-% 100 yeni ve yüksek kaliteli Evren Yıldızlı Gökyüzü Goblen, yüksek kaliteli bir polyesterden yapılmıştır – Dokunuşa zarif bir görünüm ve ipeksi yumuşaklık sağlar! Bu geleneksel sanat eseri, duvarınızı, odanızı veya yatağınızı tamamen değiştirecektir. Evinizin içinde bölümler yapmak için de kullanılabilir.
  • ÖZELLİKLER – 3D Vision tasarımı, iyi yapılmış işçilik, dayanıklı, kolay taşınabilir, hafif, yumuşak. Odanızı özel cennete dönüştürmek için alın!
  • ÇOK AMAÇLI- Bu Güzel halılar Piknik Battaniyesi, Yatak Örtüsü, Yatak Örtüsü, Plaj Havlusu, Yoga Minderi, Masa Örtüsü, Perde ve elbette bir Goblen, Tavan Duvarı Asılı, Atış Plajı veya Kolej Yurt Dekoru olarak kullanılabilir.
  • BAKIM KILAVUZU & BOYUTU – Hafif döngüde el veya makine ile yıkayın. Lütfen soğuk suyla hafif bir deterjan kullanın. Keskin şeyleri önleyin. Orta-W59.1 "x H51.2" (150 x 130); Büyük- W78.7 "× H59.1" (200cm * 150cm) ; XLarge-W92.5 "× H70.8" (235cm * 180cm).
  • % 100 SATIN ALMA GARANTİSİ – Satış sonrası sorun hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Eğer memnun değilseniz,% 100 geri ödeme hizmeti sunuyoruz. Sadece şimdi sipariş vermeniz gerekiyor ve sonra mükemmel kalite ve uygun fiyat goblen alabilirsiniz.

Burada altta yatan karanlık madde dağılımının sınırını gözlemlenebilir yıldız halo ve cüce gökada nüfusu ile ilişkilendirdik. Gelecekteki verilerin, Samanyolu'nun ve Samanyolu toplu gökadalarının kenarının burada sunduğumuzdan daha sağlam ve doğru bir ölçüm sağlayacağına dair büyük umut var ”dedi.