Ay Göktaşı NWA 12691
fotoğraf kredisi: Christie
Futbol büyüklüğündeki ay göktaşı (NWA 12691) 30 kilodan fazla ağırlığında satın alabileceğiniz beşinci büyük. Batı Sahra, Cezayir ve Moritanya sınırlarına yakın düşen büyük bir göktaşı duşunun bir kısmından geldi ve 2.5 milyon dolar net olması bekleniyor, bu da ona kilo başına yaklaşık 80.000 dolarlık bir değer veriyor. Daha fazla oku video ve ek bilgiler için.Bu göktaşı, birçoğu hala bilinmeyen nadir ay mineralleri ve gazlardan oluşur, çünkü muhtemelen binlerce yıl önce bir asteroid veya kuyruklu yıldız çarpışmasıyla ayın yüzeyinden çıkarıldıktan sonra gezegenimize indi.

Satış

Steve Spangler'ın Boo Bubbles – Kuru Buz Dumanı Bubbles Bilim Deney Seti Çocuklar ve Sınıf için

  • ÇOCUKLAR İÇİN BİLİM KİTİ: Steve Spangler, Boo Bubbles bilim kitini ebeveynlerin ve öğretmenlerin evde veya sınıfta kuru buz bilimini keşfetmeleri için kolay ve güvenli bir yol olarak yarattı.
  • PATLATILDIĞINDA ÖĞRETİM BİLİMİ KAVRAMLARI: Süblimasyon bilimi hakkında bilgi edinin; bu buz deney seti ile kuru buz bir katıdan doğrudan gaza dönüşür!
  • SINIFA HEYECAN VERME: Bu bilim seti ile farklı su sıcaklıklarını denerken reaksiyon hızını inceleyebilirsiniz.
  • BİLİM EĞLENCE YAPIN: Çocuklar için bu eğlenceli bilim seti ile sıradan baloncukları süper zıplayan baloncuklara dönüştüren faktörler hakkında bilgi edinin!
  • TAM KURU BUZ KABARMA KİTİ: Sis dolu kabarcıklar ile kuru buz bilimini keşfetmek için, bu STEM aktivite kiti bir jeneratör, üfleyici ve tüp, eldiven, çözüm, karıştırma kabı ve uygulamalı bilim aktivite kılavuzu içerir.

Ay Göktaşı NWA 12692

Christie'nin yıllar boyunca birkaç ay meteorunu idare edebilecek kadar şanslıydım, ancak depodaki bu örneği her gördüğümde beni büyülüyor, ”diyor Christie'nin bilim ve doğa tarihi başkanı James Hyslop.