Steve Huff’un Current Technology 2.0 resmi olarak, sürükleme şeridindeki çeyrek mil boyunca resmi olarak 200mph'yi aşan ilk elektrikli otomobil – 201.07mph. Bu araç, 800 voltluk özel bir lityum polimer pil ile çalışan ve 2400 beygir gücü ve 2000 lb-ft tork üreten iki adet özel sargılı eksenel akı çift istifli elektrik motoruyla eşleştirilen 240 dingil mesafeli bir NHRA çekiciye dayanıyor. Daha fazla oku video ve ek bilgiler için.Şoförle bile, Current Technology 2.0 sadece 2.010 pound ağırlığında. Çoğu, sürükleyicilerin gürültüsünü duymaya alışkındır, ancak bu araç 7.52 saniyelik çeyrek mil geçişine giderken kesinlikle gürültü yapmaz.

LEGO Teknik Dragster 42103 Geri Çekin Yarış Oyuncak Bina Kiti, yeni 2020 (225 Parça)

  • Serin bir Hot Rod'a dönüşen bu 2'si 1 arada LEGO Teknik Dragster geri çekilebilir oyuncak otomobili ile her zaman yarış günü!
  • Çocuklar bir dragster'ın nasıl çalıştığını öğrenebilir, daha sonra kalp pompalama tekerlekleri yapmak için tekerlek çubuğunu kilitleyebilir veya hız rekorunu kazanmaya çalışabilir!
  • Geri çekil ve bırak, gerçekten bu kadar basit; Genç yarışçılar bile yarış gününün heyecanını ve hızını yeniden yaratabilecekler ve Dragster'larını geri çekilebilir bir LEGO Hot Rod'a yeniden inşa edebilecekler!
  • Bu 2'si 1 arada LEGO Teknik araba yarışı oyuncak, hayal gücüne kıvılcım çıkarır, sonsuz yap ve oyna eğlencesi sunar ve bina zorlukları, sıcak çubuklar ve çekme gibi 7 yaşından büyük çocuklar için yaratıcılık dolu bir tatil, doğum günü veya her gün hediye geri oyuncak arabalar
  • Yapıldığında, LEGO Dragster 12 ”(32cm) uzunluğunda, 4” (12cm) yüksekliğinde ve 3 ”(10cm) genişliğinde ölçüm yapar ve bu bina oyuncağını yarış günü rol oynama için doğru boyuta getirir