Bilim adamları, güneş sistemimiz Proxima Centauri'deki en yakın yıldızın etrafında dönen, Dünya çapında bir gezegen dışı gezegen keşfettiler. Proxima b olarak adlandırılan bu gezegen, Dünya'nın kütlesinden 1.17 kat daha büyük bir kütleye sahiptir ve 4.2 ışık yılı uzaklıktaki Proxima Centauri'nin yaşanabilir bölgesinde yer almaktadır. Ekip, düşük kütleli yıldızların etrafındaki gezegenleri aşırı hassasiyetle tespit edebilen yeni geliştirilen bir spektrograf olan ESPRESSO tarafından toplanan verileri kullandı. Daha fazla oku video ve ek bilgiler için.ESPRESSO, Proxima Centauri üzerinde 30 cm / s hassasiyetle radyal hız ölçümleri veya başka bir deyişle 2016'da Yüksek Hassasiyet Radyal Hız Gezegeni Arayıcısı (HARPS) kullanılarak elde edilenlerden üç kat daha hassas radyal hız ölçümleri gerçekleştirdi. Daha önce de belirtildiği gibi, Proxima b sadece 11.2 gün içinde 1.17 dünya kütlesi ve yıldızının etrafında yörüngede.

Satış

Gskyer Teleskop, 70mm Diyafram 400mm AZ Dağı Astronomik Kırılma Teleskop Çocuklar için Yeni Başlayanlar-Taşıma Çantası ile Seyahat Teleskop, telefon Adaptörü ve Kablosuz Uzaktan

  • Kaliteli Optik: 400mm (f / 5.7) odak uzaklığı ve 70mm diyafram açıklığı, yüksek iletim kaplamalarına sahip tam kaplamalı optik cam mercek çarpıcı görüntüler oluşturur ve gözlerinizi korur. Gökbilimcilerin yıldızları ve ayı keşfetmeleri için mükemmel teleskop.
  • Büyütme: İki değiştirilebilir göz merceği ve bir 3x Barlow lens ile gelin. 3x Barlow lens, her göz merceğinin büyüteç gücünü tizler. İçinde montaj braketi ve artı çizgileri bulunan 5×24 bulucu kapsamı, nesneleri kolayca bulmanızı sağlar.
  • Kablosuz Uzaktan Kumanda: Ücretsiz, dünyanın doğasını ekrandan kolayca keşfetmek ve muhteşem göksel görüntüler çekmek için bir akıllı telefon adaptörü ve bir Kablosuz kamera uzaktan kumandası içerir.
  • Ayarlanabilir Tripod: Bu teleskop, ayarlanabilir alüminyum alaşımlı tripod ve taşıma çantası ile birçok farklı görüntüleme pozisyonuna izin verir, teleskop ve tripod, kolay seyahat ve saklama için çantanın içine sığabilir.
  • Memnuniyet: ömür boyu bakım. Ürün ve hizmet hakkında herhangi bir sorunuz varsa, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin lütfen, biz 24 saat içinde size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Son 17 yılda yüzlerce dış gezegeni keşfetmekten sorumlu olan HARPS'in performansından çok memnunuz. ESPRESSO'nun daha da iyi ölçümler üretebilmesinden gerçekten memnunuz ve yaklaşık 10 yıl süren ekip çalışması için memnuniyet verici ve sadece ödüllendiriyoruz ”dedi.