Bir gökbilimci ekibi, Dünya'dan 11 ışık yılı uzakta olan kırmızı cüce yıldız Gliese 887'nin yakınında Gliese 887b ve Gliese 887c adlı iki süper Dünya keşfetti. Bunlar Şili'nin Avrupa Güney Gözlemevi'nin Yüksek Doğruluklu Radyal hız Planet Searcher (HARPS) spektrografı kullanılarak ve Gliese 887'deki yaklaşık 20 yıllık arşivleme verilerini analiz ettikten sonra tespit edildi. Daha fazla oku video ve ek bilgiler için.Doppler yalpalama tekniği kullanıldı ve gezegenlerin sadece 9.3 ve 21.8 günlük yörüngelere sahip oldukları bulundu. Gliese 887b ve Gliese 887c, yıldızlarının yaşanabilir bölgesinin yakınında veya başka bir deyişle sıvı suyun potansiyel olarak bulunabileceği bir alanda bulunurlar. Sadece bir uyarı: Gliese 887c'nin yüzey sıcaklığı 158 Fahrenheit olabilir. Parlak tarafta, Gliese 887 kırmızı bir cüce yıldız için oldukça sakin.

Satış

Gskyer Teleskop, 70mm Diyafram 400mm AZ Dağı Astronomik Kırılma Teleskop Çocuklar için Yeni Başlayanlar-Taşıma Çantası ile Seyahat Teleskop, telefon Adaptörü ve Kablosuz Uzaktan

  • Kaliteli Optik: 400mm (f / 5.7) odak uzaklığı ve 70mm diyafram açıklığı, yüksek iletim kaplamalarına sahip tam kaplamalı optik cam mercek çarpıcı görüntüler oluşturur ve gözlerinizi korur. Gökbilimcilerin yıldızları ve ayı keşfetmeleri için mükemmel teleskop.
  • Büyütme: İki değiştirilebilir göz merceği ve bir 3x Barlow lens ile gelin. 3x Barlow lens, her göz merceğinin büyütme gücünü üç katına çıkarır. İçinde montaj braketi ve artı çizgileri bulunan 5×24 bulucu kapsamı, nesneleri kolayca bulmanızı sağlar.
  • Kablosuz Uzaktan Kumanda: Ücretsiz, dünyanın doğasını ekrandan kolayca keşfetmek ve muhteşem göksel görüntüler çekmek için bir akıllı telefon adaptörü ve bir Kablosuz kamera uzaktan kumandası içerir.
  • Ayarlanabilir Tripod: Bu teleskop, ayarlanabilir alüminyum alaşımlı tripod ve taşıma çantası ile birçok farklı görüntüleme pozisyonuna izin verir, teleskop ve tripod, kolay seyahat ve saklama için çantanın içine sığabilir.
  • Memnuniyet: ömür boyu bakım. Ürün ve hizmet hakkında herhangi bir sorunuz varsa, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin lütfen, biz 24 saat içinde size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Bu gezegenler, güneş sistemimizin dışında yaşam arayışı da dahil olmak üzere daha ayrıntılı çalışmalar için en iyi olanakları sağlayacak ”dedi. Gottingen Üniversitesi Gökbilimcisi Sandra Saffers.