fotoğraf kredisi: Kotaku
CTurt'tan geçen bir güvenlik yazılımı mühendisi, PS2'nin DVD oynatıcısında, kullanıcıların resmi olmayan oyunlar oynamasını sağlayan bir istismar keşfetti. Daha açık olmak gerekirse, bu, video oynatımında bir bozulmayı tetikleyerek konsolun DVD oynatıcı işlevinden yararlanır ve bu da bir sistemi sistemin kopya korumasındaki delikten çalıştırmanıza olanak tanır. Daha fazla oku üç video ve ek bilgi için.
Bir PlayStation 2'yi değiştirmeyi deneyen herkes muhtemelen bir modchip veya benzeri bir şeyle yaptı, ancak bu istismar herhangi bir ek donanım gerektirmiyor. Diski takın ve homebrew oyununu başlatın. Evet, hatta SNES için olanlar gibi yükleme emülatörlerine kadar gidebilir ve Süper Mario Dünyası oynayabilirsiniz. Daha fazla bilgi burada.

Satış

Sega Genesis Mini – Genesis

  • Bir nesil oyun tanımlayan ikonik SEGA Genesis konsolu kaygan, minyatür bir ünitede geri döner.
  • SEGA Genesis Mini konsolu 42 efsanevi oyunla dolu ve kutudan çıkar çıkmaz kullanıma hazır!
  • Kutu içeriği: Sega Genesis Mini konsol ve 2 kablolu kontrolör, 40 oyun + 2 bonus oyun, güç kablosu ve USB adaptörü ve HDMI kablosu.

Son bir düşünce olarak, bu genel saldırı senaryosunun PlayStation 2'ye özgü olmasının hiçbir nedeni yoktur, çünkü tüm nesiller yanmış ortamların bazı kombinasyonlarını destekler: PlayStation 1'in CD desteğinden PlayStation 3 ve 4'ün Blu-ray desteğine, PlayStation ile 4 sadece CD desteği çıkardı ”dedi.