NASA, futbol topu büyüklüğündeki SPARROW'u (Okyanus Dünyaları için Buharla Çalışan Otonom Geri Alma Robotu) tanıttı ve hepsi koruyucu bir küresel kafeste bulunan bir itici, aviyonik ve aletler sisteminden oluşuyor. Çevreyi araştırma için bozulmamış tutmak için erimiş buzdan üretilen buharla çalışır ve kısa itmeler kullanarak veya başka bir deyişle atlayarak havada dolaşır. Daha fazla oku video ve ek bilgiler için.Bu robot, ev üssü olarak hizmet veren bir inişe bağlıdır, burada daha sonra buzu çıkarır ve suyu itme için yüklemeden önce eritir. SPARROW daha sonra motorlarındaki suyu ısıtır ve yüzeyden bir destek vermek için buhar patlamaları üretir. Buharı düşük olduğunda, robot daha fazla bilgi için inişe geri dönerken, analiz için bilimsel örnekleri de bıraktı. Birden fazla robot, bilimsel araştırmayı en üst düzeye çıkarmak için bir sürüde belirli bir yere birlikte gönderilebilir.

LEGO Oluşturan Uzman NASA Apollo 11 Lunar Lander 10266 Yapı Seti, Yeni 2020 (1,087 Parça)

  • İnsanın aydaki tarihi yürüyüşünün 50. yıldönümünü kutlamak için NASA ile işbirliği içinde geliştirilen, ikonik Apollo 11 Eagle Lunar Lander'in bu son derece ayrıntılı koleksiyon LEGO kopyası muhteşem bir ekran modelidir
  • Çıkarılabilir çıkış ve iniş aşamaları, ay yüzeyi ekran tabanı ve NASA ayrıntılı uzay kıyafetleri ile 2 astronot minifigürü gibi inanılmaz ayrıntılarla doludur.
  • LEGO İçerik Oluşturucu Uzmanı Apollo 11 Lunar Lander, ev veya ofis için etkileyici bir görüntü sunuyor
  • Gelişmiş LEGO Creator Expert Apollo 11 Lunar Lander modeli, uzay ve NASA hayranları ve 16 yaşından büyük çocuklar için harika bir hediye yapan zorlu ve ödüllendirici bir LEGO bina setidir.
  • LEGO İçerik Oluşturucu Uzmanı NASA Apollo 11 Lunar Lander, 20 cm yükseklik, 20 cm genişlik ve 20 cm derinliktedir

Lego Loot için Tuğla Yağma Deluxe LED Aydınlatma Kiti NASA Apollo 11 Lunar Lander 10266-Lego Set Dahil DEĞILDIR

  • UYUMLULUK: Bu el yapımı, özel kit 10266 LEGO NASA Apollo 11 Lunar Lander setini aydınlatmak için kullanılır (LEGO seti dahil değildir)
  • ÜRÜN ÖZELLİKLERİ: USB ile güçlendirilen Brick Loot'un Deluxe NASA Apollo 11 Lunar Lander (Set 10266) Aydınlatma Kiti, şaşırtıcı sonuçlar için basit bir tak ve çalıştır tasarımına sahiptir.
  • KURULUM TALİMATLARI: Adım adım talimatlar Brick Loot web sitesinde bulunabilir! "LED Işık Kiti Talimatları" na tıklayın
  • DIY PROJELERİ İÇİN EN İYİ: Bunları başka amaçlarla kullanmaya karar verirseniz, bu ışık kitleri LEGO, KRE-O, Mega Bloks ve diğer büyük marka tuğla ve taban plakalarıyla uyumludur.
  • MİSYONUMUZ: Brick Loot'ta ürünlerimizin kalitesini ve müşterilerimizin memnuniyetini gerçekten önemsiyoruz. Güvenle satın al.

Europa'daki arazi muhtemelen oldukça karmaşıktır. Gözenekli olabilir, çatlaklarla dolu olabilir, metre yüksekliğindeki penitentes olabilir ”- Dünyadaki yüksek enlemlerde oluştuğu bilinen uzun buz bıçakları -“ pistlerindeki robotların çoğunu durduracaktı. Ancak SPARROW'un toplam arazi agnostismi vardır; başka türlü elverişsiz bir arazide seyahat etme özgürlüğüne sahip ”dedi. JPL robotisti ve kavramın baş araştırmacısı Gareth Meirion-Griffith.

(Kaynak)