NASA’nın Greenbelt, Maryland’deki Goddard Uzay Uçuş Merkezi’nden gezegen bilim adamı Geronimo Villanueva, Uranüs’e gelecekteki olası bir görev için bir bilgisayar modelleme aracı oluştururken diğer dünyalarda çeşitli gün batımı simülasyonları yarattı. Aracının doğruluğunu doğrulamak için, Uranüs ve diğer dünyaların bilinen gökyüzü renklerini simüle etti. Bu animasyonlar, Güneş'in bu dünyalarda gerçekten ayakta duran veya yüzen birinin bakış açısıyla belirdiğini gösteriyor. Daha fazla oku iki video ve ek bilgi için.Bu gök cisimleri, bir gün batımı sırasında olan Güneş'in ışığından uzaklaştıkça, fotonlar enerjilerine ve atmosferdeki molekül türlerine bağlı olarak birçok yöne saçılır. Sonuç, bu dünyalarda ayakta duran veya yüzenlerin görebileceği parlak bir renk paleti.

Satış

Gskyer Teleskop, 70mm Diyafram 400mm AZ Dağı Astronomik Kırılma Teleskop Çocuklar için Yeni Başlayanlar-Taşıma Çantası ile Seyahat Teleskop, telefon Adaptörü ve Kablosuz Uzaktan

  • Kaliteli Optik: 400mm (f / 5.7) odak uzaklığı ve 70mm diyafram açıklığı, yüksek iletim kaplamalarına sahip tam kaplamalı optik cam mercek çarpıcı görüntüler oluşturur ve gözlerinizi korur. Gökbilimcilerin yıldızları ve ayı keşfetmeleri için mükemmel teleskop.
  • Büyütme: İki değiştirilebilir göz merceği ve bir 3x Barlow lens ile gelin. 3x Barlow lens, her göz merceğinin büyütme gücünü üç katına çıkarır. İçinde montaj braketi ve artı çizgileri bulunan 5×24 bulucu kapsamı, nesneleri kolayca bulmanızı sağlar.
  • Kablosuz Uzaktan Kumanda: Ücretsiz, dünyanın doğasını ekrandan kolayca keşfetmek ve muhteşem göksel görüntüler çekmek için bir akıllı telefon adaptörü ve bir Kablosuz kamera uzaktan kumandası içerir.
  • Ayarlanabilir Tripod: Bu teleskop, ayarlanabilir alüminyum alaşımlı tripod ve taşıma çantası ile birçok farklı görüntüleme pozisyonuna izin verir, teleskop ve tripod, kolay seyahat ve saklama için çantanın içine sığabilir.
  • Memnuniyet: ömür boyu bakım. Ürün ve hizmet hakkında herhangi bir sorunuz varsa, bizimle temas kurmaktan çekinmeyin lütfen, biz 24 saat içinde size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Animasyonlar, gökyüzüne Dünya, Venüs, Mars, Uranüs ve Titan'dan bir süper geniş kamera merceğinden bakarken sanki gökyüzüne bakışlar gösteriyor. Beyaz nokta Güneş'in yerini temsil eder. Puslu Dünya'da gün batımının sonuna doğru görülen ışık halesi, ışığın bulutlarda asılı olan toz veya sis de dahil olmak üzere parçacıklar tarafından dağılması nedeniyle üretilir. Aynısı Mars halesi için de geçerlidir. Mars'ta da gün batımı kahverengimsi bir renkten mavimsi bir renge dönüşüyor, çünkü Mars toz parçacıkları mavi rengi daha etkili bir şekilde dağıtıyor ”.

(Kaynak)